Світові ринки капіталу: у торгові війни може втягнутися Японія

22 квітня 2019, 17:40

Скільки ще може тривати зростання ринку акцій

Поки Україна обговорює результати виборів, глобальне фінансове та економічне життя йде своєю чергою.

Торгові тертя тривають. Вслід за Китаєм і Європою, яким Президент Трамп уже кинув виклик, у торгові війни може втягнутися і Японія. Торгові переговори між двома країнами заплановано цього тижня. Завдання японців – уникнути тарифів і квот на експорт автомобілів у США, мета американців – відкрити для своїх компаній японський сільськогосподарський ринок і зменшити шестидесятимільярдний торговий дефіцит з «Країною сонця, що сходить».

Відео дня

У п'ятницю американський уряд оприлюднить первісну оцінку ВВП за перший квартал. Оцінки економістів Уолл-стріт зросли та вказують на зростання в 2.2%. У економістів Bloomberg прогноз не такий оптимістичний – 1.5%. Джерело песимізму – зниження економічної активності, як наслідок торгових воєн. Хоча, той же Bloomberg очікує зміни ситуації та пожвавлення економіки в другому півріччі.

Скільки ще може тривати фантастичне зростання ринку акцій, що почалося на Різдво. Минулий тиждень чітко показав, що незважаючи на те, що основні індекси вже близькі до історичних максимумів, обсяги торгів падають. Зокрема, десятиденний середній обсяг на американському ринку досяг мінімального значення з вересня минулого року. Одним з пояснень є те, що прогавивши початок зростання велика частина Уолл-стріт (і ми разом з ними) побоялася взяти повноцінну участь у ралі і як і раніше залишається в стороні, очікуючи, що принесе сезон квартальних результатів.

Чи означають маленькі обсяги, що зростання закінчується? Тут думки розділилися. Хтось вважає, що так, а хтось, як CEO Black Rock Ларрі Фінк, вважає, що ймовірність подальшого стрімкого зростання набагато вище, ніж падіння. Його думка теж заснована на тому, що рекордні обсяги грошових коштів залишаються неінвестованими та багато інвесторів більше побоюються пропустити стрибок і залишитися позаду колег, ніж звертають увагу на фундаментальні фактори. Англійською така ситуація називається «melt-up». І, як правило, за стрімким ривком вгору слідує обвал.

Якими будуть квартальні результати. Сезон на самому початку і поки обійшлося без яскравих сюрпризів, як позитивних, так і негативних. Цього тижня естафету підхоплюють: Сoca-Cola, Lockheed Martin, Procter&Gamble, Twitter, Verizon, eBay, Boeing, Caterpillar, General Dynamics, Facebook, Microsoft, Tesla, Amazon і ще кілька сотень великих і малих американських компаній.

Будемо сподіватися, що результати тижня внесуть більше ясності в те, що відбувається на ринку.

Хорошого всім тижня і вдалих інвестицій.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X