Світ – у ненадійній ситуації. Які події тижня вплинуть на ринки капіталу

8 квітня 2019, 14:20

Новий квартал може стати першим з 2016 року, коли S & P 500 звітуватимуть про зниження прибутку

Звіт про ринок праці в США, оприлюднений минулої п'ятниці, продемонстрував, що безробіття перебуває на найнижчому рівні за останні півстоліття, а заробітна плата, хоч і зростає, але нижче очікувань. Навіть більше, як показують дані останніх місяців, зростання заробітної плати компенсується збільшенням продуктивності праці і не веде до зростання інфляції.

Відео дня

Цими даними відразу ж вирішив скористатися президент Трамп, який закликав ФРС знизити ставки і перетворити американську економіку на «ракету». Цікаво, чи відгукнеться центральний банк на його прохання. В якійсь мірі це буде залежати від даних щодо інфляції, CPI і PPI, які оприлюднять у середу і четвер.

Цього тижня починається новий сезон квартальних результатів, що може стати відмінним каталізатором для ринку, ось тільки напрямок руху може змінитися. Багато інвесторів очікують, що наступний квартал може стати першим, з 2016 року, коли компанії будуть рапортувати про зниження прибутку. Якщо ще шість місяців тому аналітики прогнозували, що прибуток (EPS) компаній, що входять в S&P 500 зросте на 8.1%, то зараз очікується, що він знизиться на 2.2%, у річному вимірі.

На думку багатьох інвеcторов, безпрецедентне зростання в першому кварталі, коли S&P 500 зріс на 13.1%, стало можливим завдяки ліберальній монетарній політиці центральних банків і, відповідно, зростанню ліквідності. «Ціни злетіли після того, як центральні банки пішли «all-in», і в березні ліквідність сягнула піку, - вказує в листі до інвесторів Bank of America, - це означає, що в квітні ми побачимо початок кінця нинішнього ралі».

Ще один фактор, що провокує зростання ринку – викуп компаніями власних акцій, загальний обсяг яких у першому кварталі становив $270 мільярдів. Закономірно, що зниження корпоративних прибутків, найімовірніше, призведе до значного зменшення обсягів викупу.

Традиційно, сезон квартальних результатів починається з банків, і наступного тижня, в п'ятницю, його відкриють JPMorgan Chase і Wells Fargo. Очікується, що EPS банків, які входять до S&P 500, у першому кварталі зросте на 2.3%, що набагато нижче прогнозу піврічної давності – 8.2%. Причиною всьому – розворот монетарної політики ФРС і подальше падіння ставок прибутковості державних облігацій.

У Вашингтоні, цього тижня, відбудеться зустріч глав центральних банків і міністрів фінансів провідних економік, під егідою МВФ. Теми для обговорення традиційні: уповільнення економіки, торгові протиріччя, Brexit. У підсумку, МВФ повинен буде оновити прогноз глобального зростання. Ось і побачимо, вдасться фонду зберегти залишки оптимізму чи ні. Швидше за все, що ні, з огляду на заяву Крістін Лагард про те, що світ перебуває в «ненадійній» ситуації.

Несподіване відновлення виробничої активності в Китаї, минулого тижня, відродило надії інвесторів, що стимулювання китайської економіки державою може дати позитивний результат. Однією з причин уповільнення економічного зростання в Піднебесній є торгові протиріччя з США. Статистика зовнішньої торгівлі, яку Китай повинен оприлюднити в п'ятницю, допоможе оцінити реальний стан справ.

Як і раніше, на порядку денному нескінченний Brexit. Після прохання Терези Мей відкласти вихід до 30 червня, цього тижня лідери ЄС обговорять можливість запропонувати Великобританії відстрочення щодо виходу з ЄС терміном до одного року.

Як бачимо, тиждень сповнений важливих подій, багато з яких, зокрема, квартальні результати, можуть задати тон всьому кварталу, який, найімовірніше, не буде таким веселим і завзятим, як перший.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X