Навіщо розвивати IT ринок

1 коментувати
Людський капітал та ресурси, які здатні створювати нові IT-розробки, вимагають мінімальних інвестицій. Витрати, які йдуть на розвиток IT мінімальні

Зараз IT для країни є третьою галуззю, третім сектором з точки зору експорту. І чим успішніше буде розвиток IT-ринку, тим успішніше розвиватиметься національний валовий продукт.

Внутрішній ринок зараз має дуже слабке споживання, оскільки у нас низька індустріалізація і модернізація виробництва. Основні замовники – закордонні компанії. 80% таких замовників припадає на США. Інші варіюються – в ЄС та інших країнах.

Розвиток IT-ринку – це по суті розвиток IT-економіки. Нещодавно ми подали на узгодження стратегію розвитку хайтек для України, в якій визначається, які є компетенції у країни, де є можливості просувати ті чи інші напрямки.

IT разом з агросектором – це друга ключова компетенція. Людський капітал та ресурси, які здатні створювати нові IT-розробки, вимагають мінімальних інвестицій. Тому витрати, які йдуть на розвиток або створення продукту в IT-галузі мінімальні.

Для України це можливість легкого і швидкого доступу як до зарубіжних ринків, так і до підняття добробуту населення. Айтішники, працюючи на закордонного клієнта, отримують досить хороші зарплати. Якщо подивитися на тенденції, то IT-спеціалісти вже по суті стали середнім класом.

Якщо дивитися на подальші можливості України, то у країни є реальна можливість стати IT-хабом для Європи, а може, і для всього світу. Потенціал для розвитку досить великий.

Але для розвитку IT-сектора в Україні, необхідно, щоб держава розуміла, наскільки це пріоритетний напрямок для розвитку країни і для розвитку економіки. При цьому потрібно знайти стимули, які можуть сприяти розвитку цього напрямку.

Розвиток ІТ-ринку залежить від декількох компонентів. Перший – це загальний бізнес-клімат і все, що стосується економічних бар'єрів. Другий – розвиток інфраструктури – проникнення Інтернету, розвиток 3G, 4G. Третій – те як розвиваються продукти на ринку IT. Тобто стимулювання стартапів і всіляких IT-розробок. Четвертий, усім відомий – це розвиток послуг аутсорсингу.

Також для стимулювання і розвитку IT-ринку потрібно створити умови ведення бізнесу, де працює верховенство права, є прозора податкова реформа. Критичним для IT-компаній є валютне регулювання, оскільки вони, як правило працюють на експорт. І тут нам є над чим працювати.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: