Між першим і другим. Яким буде курс гривні у квітні

3 квітня 2019, 20:00

У кінці квітня тиск на гривню може посилитися

Курс гривні у квітні може коливатися в діапазоні 27-28,5 грн за долар на тлі спекуляцій на ринку після першого туру президентських виборів. Коливання вище позначки 28 грн за долар Національний банк буде стримувати.

Відео дня

Підтримують гривню іноземні інвестори, які в умовах низької прибутковості за облігаціями в Європі і зниження прибутковості за облігаціями у США, купують гривневі ОВДП. Тільки за березень частка нерезидентів у гривневих ОВДП зросла на 50% – до 20,3 млрд грн. Однак після першого туру президентських виборів нерезиденти, ймовірно, займуть вичікувальну позицію, без активних вкладень в ОВДП, оцінюючи нову політичну конфігурацію. Відповідно, пропозиція іноземної валюти на ринку знизиться.

У кінці квітня тиск на гривню може посилитися. Це буде пов'язано як з проведенням другого туру президентських виборів, так і з високими виплатами за зовнішнім боргом у перших числах травня.

В умовах політичної невизначеності і невиконання частини зобов'язань українським урядом перед Міжнародним валютним фондом за програмою Stand by, є ризик, що Україна не отримає кредит у травні. У цьому випадку ринкові побоювання щодо подальшої програми кредитування справлять ще більший тиск на гривню.

Платіжний баланс України погіршується, що підтверджує ризики девальвації національної валюти. Дефіцит платіжного балансу за січень-лютий 2019 року збільшився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 61,2% – до 316 млн доларів.

Глобальні ризики чинитимуть тиск на гривню в середньостроковій перспективі. Уповільнення економічного зростання Європи і Китаю обмежує перспективи зростання цін на сировинних ринках, а значить і гривні.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) у березні зріс на 0,8%. Незважаючи на рішення ФРС відмовитися від підвищення облікової ставки до кінця 2019 року, підтримку долару США надала позитивна макроекономічна статистика, а також девальвація світових валют, після різкого погіршення прогнозів зростання економіки Європи і Китаю.

Курс продажу безготівкового долара США в Україні в березні виріс на 1,7% до 27,38 грн, готівкового – на 1,2% до 27,37 грн. Середній розмір спреду за готівковими операціями з американською валютою підвищився до 1,1%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X