Кероване банкрутство і поглинання. Які процеси тривають у металургії України

9 вересня 2020, 14:30
НВ Преміум

У гірничо-металургійному комплексі України відбувається щось загадкове і незрозуміле. Точніше, це щось незрозуміле стороннім спостерігачам. А ось для організаторів і виконавців усе зрозуміло.

Трохи передісторії

Через події на Донбасі, які сталися в 2014—2017 рр., Група Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського втратила кілька важливих активів. У металургії — Єнакієвський МЗ з філією в Макіївці, де виготовляли квадратну заготовку і довгомірний прокат. У вугільній промисловості — Краснодонвугілля, на шахтах якого видобували вугілля коксівних марок для коксохімів Метінвесту.

Відео дня

Схоже, власники і топ-менеджмент Групи не змирилися зі зменшенням масштабів діяльності холдингу і поставили перед собою амбітне завдання відшкодувати втрати і якимось чином повернутися щонайменше до довоєнної конфігурації бізнесу. Мовиться про власне вугілля для коксохімів і власний довгомірний прокат у портфоліо збутових структур. Адже зараз у структурі виробництва підприємств Метінвесту домінує плаский прокат і сляби.

Але як це зробити?

На жаль, події на Донбасі 2014−2017 рр. ще дужче вдарили по інших промислово-фінансових групах. Йдеться про корпорацію ІСД (формально належить Сергію Таруті, Олегу Мкртчану і російським інвесторам) та Донецьксталь Віктора Нусенкіса. Вони не тільки втратили найбільші активи на окупованій частині Донецької та Луганської областей. Ці бізнес-групи через стрімку девальвацію гривні не змогли самостійно впоратися з обслуговуванням колосального боргового навантаження, номінованого у валюті.

Але в ІСД і Донецьксталі на контрольованій урядом території України залишилися привабливі активи. У перших — Дніпровський МК (Кам'янське, Дніпропетровська обл.). У других — Шахтоуправління Покровське і збагачувальна фабрика Свято-Варваринська (обидва — Покровськ, Донецька обл. Збагачувальна фабрика — філія ПрАТ Донецьксталь-МЗ). У перших немає ні сировини, ні збутових структур, ні вільних ресурсів для розвитку. Другі після втрати коксохімічних заводів в Макіївці потрапили в цілковиту залежність від збуту іншим споживачам. Насамперед — від Групи Метінвест.

Що ж сталося?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X