До Європи українськими дорогами

0 коментувати

Ми постійно говоримо про європейські цінності, але є моменти, коли ми забуваємо про найважливішу з них. Немає нічого дорожчого за людське життя

Дотримання правил і ввічливість у дорожньому русі – це один із показників розвитку воістину європейського суспільства. Українська культура дорожнього руху і управління постійно нехтує саме цією цінністю.

У нашому конкретному випадку, ми просто навіть не будемо говорити про ввічливість. Поговоримо про статистику і цифри, які говорять самі за себе.

У 2016 році в Україні відбулося 25,5 тис. дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло понад 4 тис. осіб. Так, цифри в останні пару років зменшилися, але залишаються неймовірно високими.

ДТП в Україні є найпоширенішою причиною смерті серед молоді 15-24 років. При цьому, понад 43% загиблих були пішоходами або велосипедистами.

За даними Міністерства охорони здоров'я, одна третина ДТП з тяжкими наслідками відбувається через перевищення швидкості, ще третина – через необлаштованість пішохідних переходів, ще 30% – через порушення правил перехрестя, ну, і інші, звичайно ж, – через керування транспортним засобом в нетверезому стані. І це не кажучи про різні комбінації, як, наприклад, перевищення швидкості під час керування в нетверезому стані, ігноруючи перехрестя.

За інформацією worldlifeexpectancy.com, за даними за 2014 рік в Україні на кожні 100 тис. жителів в ДТП гине 10 осіб. Для порівняння, в Естонії цей показник – 5,2, а в найбезпечнішій європейській країні Швеції – 2 особи. Простіше кажучи, у нас на дорогах майже вдвічі більше гине людей, ніж у Євросоюзі.

Крім найважливішого – втрати життів, – за оцінкою Світового банку, збиток для економіки України від ДТП на рік становить $4,5 млрд.

Для України зовсім звичайною є історія, коли у відповідь на те, що ти пристібаєшся, зустрічаєш здивований погляд водія і чуєш: "Ви що мені не довіряєте? Я ж 20 років воджу".

Нічого особистого, але я не довіряю своє життя і життя своєї дитини випадковостям і водіям, які самовпевнено водять машину однією рукою, перевищуючи швидкість удвічі і не відводячи очей з Вайбера.

І це не вигадана історія. І такі ситуації, на жаль, не рідкість. Ну правда, ось у якій ще країні придумують вкладиші для ременів безпеки, у намаганнях обдурити механізм безпеки? "Машина вимагає пристібатися ?! Вони там у Volkswagen нічого не розуміють. От ми, круті винахідники придумали інновацію". Але ця інновація – самообман тих, хто не турбується за збереження свого життя.

Питання, звісно, і в дорогах. За якістю доріг України на 134 місці в світі. І, здавалося б – тим паче, хто ж буде при здоровому глузді перевищувати швидкість на неякісних дорогах?!

Проблема і в якісній і безвиключній роботі поліції і в судах, і в контролі за покаранням за порушення. Питання, звісно, і в законах. Але не закони, не суди і не поліція змінюють менталітет українських водіїв і пішоходів. Це повинні ми зробити самі.

І це саме той випадок, коли "шлях до Європи" можна почати з самих себе. Пристібаючись. Не порушуючи правил руху. І дорікаючи порушників.

Цінуймо своє життя і життя інших на своєму шляху. І тут ми точно можемо змінити щось самі, вберегти життя завдяки самим собі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: