Як застрахуватися від валютних коливань

0 коментувати
Постійні коливання курсу валют в країні розхитують і без того хитку впевненість в завтрашньому дні

Оскільки сам інститут страхування покликаний цю впевненість зміцнювати, все частіше виникає питання про укладення договору страхування в іноземній валюті. Для чого? Щоб, відповідно, виплату компенсації збитку теж отримати в стабільній валюті. Розглянемо, у кого існує така можливість.

Основний момент, від якого залежить можливість укладення договору у валюті - це те, є чи не є резидентом України страхувальник та/або вигодонабувач за договором страхування. Розглянемо наступні випадки.

Страхувальник і вигодонабувач – резиденти України. Відповідно до Закону України "Про страхування", страхувальники-резиденти мають право вносити платежі лише у грошовій одиниці України – у гривні. А це означає, що договори і виплати за ними також будуть здійснюватися в гривні.

Страхувальник – резидент України, а вигодонабувач – нерезидент. В такому випадку, також немає можливості укласти договір у валюті: тому, що відшкодування сплачується в тій валюті, в якій отримано страхову премію, а резидент може платити тільки в гривні. Хоча варто відзначити, що вигодонабувач-нерезидент може отримати виплату в валюті, але вона буде розрахована за курсом НБУ на дату настання страхового випадку.

Страхувальник – нерезидент України. Це - єдиний випадок, коли можна укласти договір страхування в іноземній валюті. При цьому повинен бути присутнім майновий інтерес страхувальника в Україні (наприклад, наша країна є точкою відправлення / прибуття вантажу). Але, це правило діє тільки для договорів страхування вантажоперевезень і рухомого майна, оскільки за законодавством нерухоме майно на території України не може безпосередньо належати іноземній компанії, а лише через українську компанію. Остання обставина,знов -таки, веде до укладення договору та отримання виплати в гривні.

Звертаючись до Закону України "Про страхування", переконуємося, що страхова виплата здійснюється в тій валюті, яка передбачена договором страхування. Тому, якщо договір укладено в іноземній валюті, виплата також проводиться в іноземній валюті, при цьому обмеження в сумі перерахування в календарну добу немає. Можлива лише затримка в часі через необхідність купити валюту для перерахування страховою компанією.

Деякі страхові компанії оплачують страхове відшкодування виключно резиденту нашої країни або постійному представництву страхувальника на території України, незалежно від того, хто є страхувальником і вигодонабувачем. Кожна окремо взята страхова компанія може діяти на свій розсуд, тому важливо уточнювати ці моменти до укладення договору, щоб при виплаті страхового відшкодування знати, в якій саме валюті ви її отримаєте.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: