Про гуманітарні вантажі, співпрацю з Офісом президента і репутацію

30 квітня 2020, 17:15

Rozetka не закуповувала, не возила і не була причетною до жодного гуманітарного вантажу, який доставляли в Україну.

Сьогодні в одній статті написали, що Rozetka за допомогою Офісу президента спекулювала на гуманітарних вантажах. Ми були перераховані через кому з деякими іншими компаніями. Без подробиць. Автор статті не надсилав мені запитань на цю тему, не просив коментарів, хоча я начебто досить публічна особа. Просто перерахували собі і все. Зроблю-но я роботу за журналістів.

Відео дня

Отже, Rozetka в принципі не закуповувала, не возила і не була причетна до жодного гуманітарного вантажу, який доставляли в Україну.

Одного разу ми закупили у свого постачальника медичні маски з Китаю. Він привіз їх бортом SkyUp, сплативши повну комерційну вартість доставки вантажу. Через затримку з літаком, він також оплатив зберігання масок на складі в Китаї за ціною, яка в 7 разів перевищувала звичайну. Прилетіли в Україну маски були розмитнені — постачальник на вимогу митниці заплатив 6,3% мита і 20% ПДВ, незважаючи на те, що, за законом, товари для боротьби з COVID-19 ПДВ не обкладаються.

Після того як ми отримали від постачальника всі необхідні документи, сертифікацію і підтвердження про сплату податків, ми купили ці маски. ЧастинУ з них ми використовуємо для своїх співробітників, яких ми почали першими в Україні забезпечувати засобами захисту. А решту — поставили на Rozetka, за соціальною ціною, щоб у кожного українця була можливість захистити себе і свою сім'ю. Ми також доставляємо їх безкоштовно. А ще від самого початку карантину ми боролися з усіма спекулянтами і назавжди банили тих, хто намагався через маркетплейс Rozetka продавати маски за роздутими цінами. Про це я казав і публічно.

Тепер про співпрацю з Офісом президента. Єдина зустріч з президентом і його командою, на якій я був присутній, відбулася в березні. На ній нас, Нову пошту і АТБ попросили організувати доставку продуктів по всій Україні. Ми це зробили. Більше жодних взаємодій і залучення нас у те, що робить Офіс президента, не було.

Крім проекту з доставки продуктів, ми також зробили те, про що нас ніхто не просив — проєкт з фондом Життєлюб, у межах якого доставляємо продуктові набори пенсіонерам, і проєкт з Червоним хрестом, у межах якого можна підвісити набір для людей, що опинилися у складних життєвих обставинах. А зараз запускаємо проект з підтримки українських виробників, бо вважаємо, що повинні їм допомогти пережити цей непростий період.

Я будую свій бізнес 15 років і ставлю під усім, що ми робимо, своє ім'я. Сподіваюся, журналісти будуть також уважно ставитися до своїх видань і свого імені під тим, що вони пишуть.

Показати ще новини
Радіо NV
X