Навіщо закривати банки

0 коментувати
Україну накриває нова хвиля банкопаду. Точніше це відгомін минулого хвилі, такої неприємної, але необхідної для банківської системи та всієї країни в цілому

В цьому році банківську ліцензію втратили одинадцять банків. Сталося це через те, що вони або не змогли легалізувати своїх власників, або через проблеми з фінмоніторингом, а також тому, що акціонери відмовили своїм установам фінансової підтримки.

Національний банк в односторонньому порядку не може підтримати комерційний банк без допомоги тих самих акціонерів. При цьому ми бачимо, що НБУ йде їм назустріч. Спочатку він вимагав збільшити капітал до 500 млн грн в стислі терміни. Але потім погодився продовжити терміни. НБУ готовий йти на зустріч банкам, але важливо, щоб і акціонери робили необхідні кроки.

Мета регулятора в цьому процесі очевидна – він прагне створити чітку і зрозумілу банківську систему, яка буде грати за зрозумілими правилами, щоб довіри до банківської системи стало набагато більше, ніж зараз. І тут ми бачимо позитивні моменти. Курс національної валюти більш або менш стабільний. НБУ знизив облікову ставку з 22 до 18%, що призводить до зниження ставок за депозитами і кредитними операціями банків.

Але процес очищення далеко не завершився. На ринку як і раніше є банки з непрозорою структурою власності, які відносяться до групи ризику. В цьому році НБУ проводить стрес-тестування банків третьої і четвертої групи. Хотілося б, щоб після їх завершення неприємних моментів було менше. Але все ж ми будемо змушені ретельно стежити за ситуацією в установах, де тривають перевірку.

Звичайно ж, в цілому проблеми банківської системи, зокрема закриття банків, – це негатив і для банків, і для клієнтів, і для всієї країни в цілому. Головна проблема в тому, що це призводить до зниження довіри до банківської системи. Зараз рівень довіри до банків дуже низький. А немає довіри – немає зростання системи. І тут, мені здається, програють усі.

Але якщо говорити про перспективи, то ось ці процеси, які відбуваються, вони потім приведуть до того, що банківська система очиститься і стане більш зрозумілою для клієнтів. І це в свою чергу підвищить довіру, збільшить клієнтську базу і обсяг коштів в банках, які будуть направлятися на кредитування економіки.

І ми бачимо цю тенденцію вже зараз.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: