Чи будуть кредити дешевше

0 коментувати
Кредитний портфель юридичних осіб протягом останнього року неухильно знижується. Останні кілька місяців ця динаміка покращується, але досить повільно

Це викликано кількома причинами.

По-перше, кредити сьогодні дуже дорогі, і не всі підприємства можуть собі дозволити обслуговувати кредит вартістю 30% річних і вище. По-друге, немає впевненості в стабільності бізнесу, оскільки може змінитися законодавча база. Крім того, якщо підприємство постійно користується кредитними коштами, то в якийсь момент банк може просто відмовити йому в подальшому фінансуванні. І нарешті, враховуючи подальше збільшення цін на енергоносії, прогнозується збільшення вартості виробленої продукції. При слабкій купівельної спроможності населення такі дії можуть призвести до подальшого спаду виробництва.

Позитивний сигнал у тому, що останні кілька місяців курс гривні до іноземної валюти стабілізувався. Це означає, що більше немає необхідності тримати свої заощадження в іноземній валюті. З'явилася гривнева маса, яку понесли в банки. Банки у відповідь починають знижувати ставки і подовжувати терміни за депозитами, що позитивно позначиться на ставках по кредитах для юридичних осіб. У підприємств з'явиться можливість отримати фінансування за нижчою ціною на більш тривалий термін. А отже, можна прогнозувати збільшення обсягів виробництва, підвищення рівня заробітних плат, купівельної спроможності населення в цілому.

Крім того, зниження облікової ставки НБУ з 27 травня до 18% з 19% у зв'язку зі стійкою тенденцією до уповільнення інфляції стало сигналом до зниження депозитних і кредитних ставок. Як очікується, НБУ буде продовжувати знижувати ставку рефінансування до кінця поточного року, щоб створити базу для стійкої тенденції зниження депозитних, а потім і кредитних ставок.

Варто зазначити, що сьогодні найбільш впевнено себе відчувають підприємства, які займаються переробкою продуктів харчування і торгівлі. Але зі збільшенням купівельної спроможності поліпшення відбудуться і в інших галузях економіки.

Якщо говорити про обсяги кредитного портфеля, то до кінця він може збільшиться на 1 – 2% порівняно з обсягами на 01.05.2016 р. На це, в основному, буде впливати на стабільність національної валюти та законодавчої бази. За вартістю кредити для юридичних осіб також можуть зменшитися на 2 – 3%, що в свою чергу позначиться на обсязі портфеля.

Прогноз на більш тривалі терміни буде додатково залежати від співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами. Якщо співпраця буде позитивною, то Україна поступово буде розширювати ринки збуту своєї продукції, адаптувати внутрішнє виробництво під вимоги іноземних споживачів, отримати додаткові кошти у вигляді реальних інвестицій в економіку. Очікуване відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом стане сигналом для приходу в країну іноземних інвесторів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: