Чи будуть кредити дешевше

0 коментувати
Кредитний портфель юридичних осіб протягом останнього року неухильно знижується. Останні кілька місяців ця динаміка покращується, але досить повільно

Це викликано кількома причинами.

По-перше, кредити сьогодні дуже дорогі, і не всі підприємства можуть собі дозволити обслуговувати кредит вартістю 30% річних і вище. По-друге, немає впевненості в стабільності бізнесу, оскільки може змінитися законодавча база. Крім того, якщо підприємство постійно користується кредитними коштами, то в якийсь момент банк може просто відмовити йому в подальшому фінансуванні. І нарешті, враховуючи подальше збільшення цін на енергоносії, прогнозується збільшення вартості виробленої продукції. При слабкій купівельної спроможності населення такі дії можуть призвести до подальшого спаду виробництва.

Позитивний сигнал у тому, що останні кілька місяців курс гривні до іноземної валюти стабілізувався. Це означає, що більше немає необхідності тримати свої заощадження в іноземній валюті. З'явилася гривнева маса, яку понесли в банки. Банки у відповідь починають знижувати ставки і подовжувати терміни за депозитами, що позитивно позначиться на ставках по кредитах для юридичних осіб. У підприємств з'явиться можливість отримати фінансування за нижчою ціною на більш тривалий термін. А отже, можна прогнозувати збільшення обсягів виробництва, підвищення рівня заробітних плат, купівельної спроможності населення в цілому.

Крім того, зниження облікової ставки НБУ з 27 травня до 18% з 19% у зв'язку зі стійкою тенденцією до уповільнення інфляції стало сигналом до зниження депозитних і кредитних ставок. Як очікується, НБУ буде продовжувати знижувати ставку рефінансування до кінця поточного року, щоб створити базу для стійкої тенденції зниження депозитних, а потім і кредитних ставок.

Варто зазначити, що сьогодні найбільш впевнено себе відчувають підприємства, які займаються переробкою продуктів харчування і торгівлі. Але зі збільшенням купівельної спроможності поліпшення відбудуться і в інших галузях економіки.

Якщо говорити про обсяги кредитного портфеля, то до кінця він може збільшиться на 1 – 2% порівняно з обсягами на 01.05.2016 р. На це, в основному, буде впливати на стабільність національної валюти та законодавчої бази. За вартістю кредити для юридичних осіб також можуть зменшитися на 2 – 3%, що в свою чергу позначиться на обсязі портфеля.

Прогноз на більш тривалі терміни буде додатково залежати від співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами. Якщо співпраця буде позитивною, то Україна поступово буде розширювати ринки збуту своєї продукції, адаптувати внутрішнє виробництво під вимоги іноземних споживачів, отримати додаткові кошти у вигляді реальних інвестицій в економіку. Очікуване відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом стане сигналом для приходу в країну іноземних інвесторів.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: