Протидія корупції: як навести порядок в компанії

0 коментувати
Щорічний обсяг хабарів, за даними OOН, оцінюється в один трильйон доларів. Ще $2,6 трлн втрачає світова економіка в зв'язку з корупційною діяльністю

Ці кошти складають більше 5% глобального ВВП. За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах, що розвиваються, втрати, пов'язані з корупцією, перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку в 10 разів.

Я б виділила два основних глобальних тренди в напрямы протидії корупції. Ця зміна нормативних вимог і превентивні методи усередині компаній.

Вимоги екстериторіального антикорупційного законодавства підвищуються. Багато європейських країн вводять нові нормативні акти на рівні країни (з недавніх Італія і Франція), з'являється більше агентів контролю. Це призводить до того, що компанії змушені посилювати контрольні процедури.

Гучні випадки корупції, виявлені в фарміндустрії за період з 2014 до 2016 року демонструють, наскільки "болючим" може бути для компанії недотримання антикорупційного законодавства. Загальна сума штрафів для компанії склала $702,5 млн, максимальна сума штрафу – $519,7 млрд.

У п'яти з семи випадків розслідування проводила Комісія з цінних паперів і бірж (США). Два випадки були саморозкриттям, коли компанія добровільно прийняла рішення повідомити про випадки шахрайства і сплатити штрафи. Саморозкриття демонструє високий рівень усвідомленості компанії і, як наслідок, веде до менших сум штрафів.

Корупція – це серйозний злочин, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах. Жодна з країн, жоден регіон, жодне суспільство не володіють імунітетом від корупції. Але є інструменти, за допомогою яких компанії можуть знизити ризики. Найпростішим може бути введення: етичного коду поведінки, системи внутрішнього контролю, гарячої лінії. Глобальна тенденція – передача частини системи антикорупційних процедур в руки професіоналів.

Усвідомлений і систематичний підхід до антикорупційного контролю – це ключовий момент у вирішенні цієї проблеми. Український бізнес, який прагне взаємодіяти з міжнародними гравцями або вийти на міжнародні ринки, повинен відповідати міжнародним антикорупційним вимогам.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: