Протидія корупції: як навести порядок в компанії

0 коментувати
Щорічний обсяг хабарів, за даними OOН, оцінюється в один трильйон доларів. Ще $2,6 трлн втрачає світова економіка в зв'язку з корупційною діяльністю

Ці кошти складають більше 5% глобального ВВП. За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах, що розвиваються, втрати, пов'язані з корупцією, перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку в 10 разів.

Я б виділила два основних глобальних тренди в напрямы протидії корупції. Ця зміна нормативних вимог і превентивні методи усередині компаній.

Вимоги екстериторіального антикорупційного законодавства підвищуються. Багато європейських країн вводять нові нормативні акти на рівні країни (з недавніх Італія і Франція), з'являється більше агентів контролю. Це призводить до того, що компанії змушені посилювати контрольні процедури.

Гучні випадки корупції, виявлені в фарміндустрії за період з 2014 до 2016 року демонструють, наскільки "болючим" може бути для компанії недотримання антикорупційного законодавства. Загальна сума штрафів для компанії склала $702,5 млн, максимальна сума штрафу – $519,7 млрд.

У п'яти з семи випадків розслідування проводила Комісія з цінних паперів і бірж (США). Два випадки були саморозкриттям, коли компанія добровільно прийняла рішення повідомити про випадки шахрайства і сплатити штрафи. Саморозкриття демонструє високий рівень усвідомленості компанії і, як наслідок, веде до менших сум штрафів.

Корупція – це серйозний злочин, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах. Жодна з країн, жоден регіон, жодне суспільство не володіють імунітетом від корупції. Але є інструменти, за допомогою яких компанії можуть знизити ризики. Найпростішим може бути введення: етичного коду поведінки, системи внутрішнього контролю, гарячої лінії. Глобальна тенденція – передача частини системи антикорупційних процедур в руки професіоналів.

Усвідомлений і систематичний підхід до антикорупційного контролю – це ключовий момент у вирішенні цієї проблеми. Український бізнес, який прагне взаємодіяти з міжнародними гравцями або вийти на міжнародні ринки, повинен відповідати міжнародним антикорупційним вимогам.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: