Авторинок: навіщо Євро-6 Україні

0 коментувати
Днями, 11 липня, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5624, який передбачає перенесення більш вимогливого екологічного стандарту Євро-6 на два роки – з 2018 до 2020-го

Закон набуває чинності одразу після опублікування.

Для українського ринку це, безумовно, позитивний знак.

Введення Євро-6 з 1 січня 2018 року зробило б неможливим ввезення в Україну іномарок з пробігом старше 2015 року випуску. Оскільки саме тоді в Європі було прийнято стандарт Євро-6 для виробництва нових машин.

На думку ініціатора проекту  депутата від БПП Роберта Горвата, набуття чинності Євро-6 з 2018 року призвело б до значного подорожчання авто з пробігом, вартості виробництва та імпорту нових автомобілів.

Імпортери запевняють, що в найближчі два роки в Україні не подорожчають нові іномарки. У компанії Рено Україна наводять дані, що з введенням Євро-6 автомобілі з бензиновими двигунами будуть дорожчими в собівартості на 100-150 євро. А дизельні – на 300-500 євро залежно від особливостей двигуна та його об'єму.

Крім того, якщо зважати на Європу, то там для переходу з Євро-5 на Євро-6 було виділено п'ять років. А в Україні, з середнім віком автомобілів у 20 років (норми Євро-2 і Євро-3), відвели на цю процедуру всього два роки. Тобто за кілька років ми фактично повинні перестрибнути з Євро-2 на Євро-6. Не дуже-то справедливо, адже Європа йшла до цього 20 років.

Тепер же українці зможуть привозити собі іномарки з Євро-5 за зниженими акцизами до 2020-го року – тобто авто не старше 2009 року. Як це і відбувається з минулого серпня.

Деякі гравці ринку вважають, що відстрочка введення Євро-6 лише призупинить масове поширення в Україні нових технологій. А ось на цінах нових або б/у автомобілів, а також обсязі ринку, прийняття цього закону не відіб'ється

У Єврокарі (Skoda) впевнені, що ці два роки – адаптаційний період для українського автомобільного ринку до більш жорстких норм.

З іншого боку, перехід на Євро-6 – це один з етапів планомірного переходу України не просто до більш екологічних, але і до більш економічних автомобілів.

Тому залишається сподіватися, що в 2020-му році, українці при покупці нового автомобіля заощадять хоча би на витраті палива.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: