Маємо найвищу інфляцію в регіоні

3 січня 2018, 15:00

Інфляція в Україні залишається найвищою серед країн Європи і СНД.

Україна продовжує лідирувати в рейтингу інфляції серед країн Європи і СНД. Про це свідчать дані дослідження інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Високі показники інфляції фіксуються третій рік поспіль: 13,6% в 2017 році в порівнянні з 43,3% і 12,4% в 2015 і 2016 роках, відповідно. У той же час середній показник зростання цін в Європі становить - 2,6%, в країнах СНД - 6,7%.

Відео дня

Таке зростання темпів інфляції в 2017 році пояснюється підвищенням витрат на зарплати, енергоресурси та інвестиційні програми, що збільшило витрати компаній, які в підсумку були перенесені на кінцевого споживача. До цих причин додалися несприятливі погодні фактори і низький рівень врожаю деяких груп фруктів і овочів. А девальвація гривні у вересні лише посилила інфляційний тиск.

Проте, в 2018 році інфляція може сповільнитися до 10-10,5%. Це буде пов'язано з невисокою ймовірністю реалізації тих негативних погодних і зовнішніх чинників, які мали місце в минулому році, а також зниженням темпів зростання регульованих тарифів і зборів, темпів підвищення мінімальних зарплат, високою базою порівняння цін на продукти.

Головним питанням залишається підвищення цін на газ для населення, на якому наполягає МВФ, і яке може стати додатковим фактором прискорення інфляції, так як відіб'ється зростанням цін не тільки на послуги ЖКГ, а й на інші товари. Цей фактор буде посилювати свій тиск в разі подорожчання нафти марки Brent на світових ринках вище 65 доларів за барель, і, відповідно, палива.

Також вплив на динаміку ринку в 2018 році будуть надавати коливання курсу гривні. І корпоративний, і приватний сектори закладають в ціни реалізації імпортних товарів курс 30 грн. за долар, і він буде реалізований вже в першому півріччі. Після цього підвищення, курсовий фактор втратить свій вплив, і тільки девальвація гривні нижче 30 грн за долар натисне на ціни. В цілому оцінюємо середній річний курс на 2018 рік на рівні 29 грн за долар, з діапазоном коливань 27,5-30,3 грн за долар.

Середній показник інфляції в більшості країн Європи становить 2,6%, в країнах СНД - 6,7%. Високі темпи зростання споживчих цін відзначено також в Азербайджані (13,4%), Туреччини (13%), Таджикистані (7,7%) і Узбекистані на тлі дворазовою девальвації узбецького сума.

Показати ще новини
Радіо НВ
X