Що відбувається з бізнесом у зоні АТО

0 коментувати
Порівнюючи з 2013 роком, бізнес у зоні АТО значно зменшив об’єми виробництва, що позначилося на державному та місцевому бюджетах

Нещодавно Європейська Бізнес Асоціація провела експертне опитування серед компаній-членів, які входять до Робочої Групи з підтримки бізнесу в зоні АТО.

В рамках опитування компанії поділилися інформацією стосовно кількості сплачених податків у 2013 та 2015 роках, кількості робочих місць у той самий період, а також щодо інвестицій, які надійшли до  східного регіону країни.

Слід сказати, що 2013 та 2015 роки були обрані для опитування невипадково, адже  2013 рік – це фактично останній рік до конфлікту, а 2015 рік – це власне період стагнації конфлікту. Отримані результати показали, наскільки змінилися умови ведення бізнесу на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей (надалі – НКТ). Так, наприклад, загальні надходження до державного бюджету скоротилися  на 33 відсотки. Проте наслідки для різних компаній є різними, і у відсотковому співвідношенні зменшення податків варіюється від 17% до 75%. Це означає, що деякі компанії були змушені згорнути свою діяльність на ¾.

Закономірним наслідком  згортання виробництва на НКТ стало скорочення  персоналу на підприємствах, що не могло не позначитися на населенні регіону.

Також необхідно брати до уваги, що від частини підприємств на НКТ залежить робота компаній на підконтрольній території України, а відповідно, і загальний внесок у розвиток економіки держави у компаній на НКТ значно збільшується, хоча точні  підрахунки зробити наразі досить складно.

Останнім важливим пунктом  є інвестиції,  які у цей період надходили до Східного регіону, як від українських, так і від іноземних компаній. Оскільки наразі Україна намагається покращити свій інвестиційний імідж, необхідно зважати на інтереси компаній, котрі вже зробили свої інвестиції в країну, захистити їхні внески, а також показати підтримку з боку держави.

Отже, порівнюючи з 2013 роком, бізнес значно зменшив об’єми виробництва, що позначилося на державному та місцевому бюджетах. Водночас, не можна не враховувати вагомий внесок компаній, які продовжують працювати у зоні проведення АТО, незважаючи на усі наявні перешкоди. Адже сировина, яка надходить до підконтрольних Україні територій, продовжує економічний ланцюжок та сприяє  покращенню загального добробуту держави.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: