Стисло і зрозуміло: Великі плани Укрзалізниці — 72 млрд грн від вантажоперевезень і нові пасажирські маршрути

18 березня 2021, 11:30

Четвер, 18 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

  • За словами заступника голови Офісу президента Юлії Свириденко, в 2021 році ВВП зросте на 5,1%. «2021 року наші очікування щодо зростання ВВП перебувають на рівні 5,1%», — сказала вона в бесіді з журналістами в кулуарах нещодавнього форуму «Україна 30», присвяченому малому бізнесу.

Відео дня

  • Міністерство фінансів випустило цінних паперів на суму ₴10,1 млрд і $154 млн на загальну суму понад 14 млрд грн на аукціоні облігацій цього тижня.

  • Минулого тижня уряд ухвалив постанову про внесення змін до Положення про Інститут первинних дилерів державних боргових цінних паперів. Це несподіване рішення дозволяє внести поправки до Положення про заснування первинних дилерів, визначаючи первинних дилерів як фінансові установи, що відповідають встановленим вимогам. Уряд заявив, що розширення кола первинних дилерів сприятиме конкуренції на первинному ринку державних облігацій, підвищить ліквідність і сприятиме зниженню вартості запозичень на місцевому ринку. «Розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів дозволяє Міністерству фінансів досягти однієї з цілей, поставлених в Середньостроковій стратегії управління державним боргом, а саме — збільшити частку державного боргу в національній валюті», — йдеться на сайті Мінфіну.

  • Чотири основні цілі управління державним боргом: 1. Збільшити частку державного боргу, номінованого в місцевій валюті; 2. Збільшити середній термін погашення боргу і забезпечити плавну структуру погашення державного боргу; 3. Залучити довгострокове пільгове фінансування; 4. Продовжувати розширювати міцні відносини з інвесторами і вдосконалювати політику управління державним боргом.

  • Велика частина боргових інструментів з фіксованою процентною ставкою (75%) припадає на державний борг України. Сюди входить частка державного боргу України з фіксованою процентною ставкою, яка є вищою в порівнянні з аналогами за рейтингом (73%), але нижчою в порівнянні з аналогами за регіонами і аналогами — регіональними лідерами, у яких 80% і 89% ставка боргу фіксованих кредитів відповідно.

  • Підвищена увага до обслуговування боргу України в період з 2019 по 2022 рік вказує на те, що невелика кількість піків повторного використання боргу є результатом активної політики України з управління державним боргом. Це випливає з реструктуризації державного і гарантованого державою зовнішнього комерційного боргу в 2015 році. «Середня сума відсотків по державному боргу і сума погашення становлять 484,7 млрд грн зі стандартним відхиленням в 4,6 млрд грн в 2019-2022 роках, виходячи з непогашених і запланованих боргових зобов'язань».

  • Продаж української землі іноземцям суперечить інтересам національної безпеки України, заявила глава партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко на прес-конференції. «Україна не буде отримувати прибуток від своєї землі, вона втратить мільйони робочих місць, не зможе збирати сільськогосподарську сировину і переробляти його в готові продукти харчування, вона буде позбавлена доходів на сотні мільярдів євро», — наголосила народна депутатка Вона зауважила, що не можна продавати іноземцям особливо цінні землі, зокрема водойми, заповідні ліси, чорноземи і землі національних парків. «Вони просто хочуть вигнати наших фермерів з їхніх земель. Вони хочуть змусити їх іти на електронні аукціони і змагатися в купівлі землі з глобальними банками і корпораціями. Ніякі фермери не зможуть цього зробити», — сказала Тимошенко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

  • Українські залізниці планують отримати 72 млрд грн прибутку від вантажних перевезень у 2021 році. Очікується, що це збільшення на 10% при підвищених фрахтових ставках спонукатиме до зростання виручки.

  • Українська залізниця планує ввести 30 нових літніх маршрутів до 2021 року і оголосила про плани з'єднати міста-мільйонники Харків — Дніпро і Харків — Одеса, а також відновити сполучення Кривий Ріг — Одеса.  «Всі ці плани ми беремо не з голови, а з наявних пропозицій громадських активістів. За минулі місяці ми отримали більше 450 запитів на зміну розкладу і оптимізацію маршрутів», — сказав начальник управління пасажирського транспорту Олександр Перцовський на корпоративній презентації.

  • Захворюваність Covid-19 продовжує зростати в Києві, мер Кличко попереджає про новий карантин. «Вважаю, можна почекати кілька днів, максимум тиждень», — сказав Кличко в середу в ефірі телеканалу Україна 24. У міру того як вірус мутує і стає агресивнішим, кількість шпиталізованих пацієнтів збільшується. «Я змушений звернутися до уряду з вимогою розширити перелік чинних протиепідемічних обмежень у помаранчевій зоні, — зазначив він і додав, що зараз розглядаються кілька варіантів посилення карантину, але тільки Кабінет міністрів України може прийняти таке рішення ».

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X