Як підвищити ефективність АПК

0 коментувати
Український АПК може бути набагато ефективніше, ніж зараз

Коли ми говоримо про ефективність сільського господарства України в порівнянні з країнами Європи та США, то варто розділити її на дві категорії.

Перша - рентабельність. Якщо говорити про неї, то, наприклад, рентабельність української кукурудзи в 2015 році становила майже 60%. Впевнений, що ні США, ні Європа не зможуть похвалитися такими результатами. І якщо розглядати ефективність з цієї точки зору, то Україна тут є лідером. Але є і інша сторона - врожайність з одного гектара.

Для прикладу візьмемо ту ж кукурудзу. У минулому році середня врожайність цієї культури в Україні склала 60 центнерів з гектара. А ось у США цей показник аж у 2 рази більше - 120 центнерів з гектара. У цьому світлі ми розуміємо, що Україні ще є куди рости. Тим більше, що українська продукція рослинництва користується великим попитом на світових ринках. А зробити цю галузь ефективнішою допоможе впровадження нових технологій.

У нас є можливості подвоїти врожайність як зернових, так і олійних культур. Вже давно ходять розмови, що виробництво зернових можна збільшити до 100 млн т, проти 60 млн т, які у нас є зараз. Висока ефективність сільського господарства США і Європи обумовлена великими обсягами інвестицій в агротехнології, добрива, засоби захисту рослин.

Але для українських виробників великі вкладення зараз не вигідні. Світові ціни на зерно опустилися до мінімуму останніх 20 років. Тобто фінансовий результат збільшення виробництва буде мінімальний. Але у нас залишається потенціал до цього. Адже рано чи пізно світові ціни на зерно будуть підніматися.

І вже зараз виробникам варто задуматися про використання якісного насіння, добрив, освоєння новітніх технологій вирощування сільгоспкультур.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: