Розпродаж на фондовому ринку США скасовується

16 вересня 2020, 08:30
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тиждень ринок почав з позитиву, завершивши найгірший тиждень з березня, коли високотехнологічний Nasdaq втратив 4,1%, S&P 500 впав на 2,5%, а Dow — на 1,7%.

Золото і довгострокові бонди не показали руху вгору, оскільки інвестори не поспішали перекладатися в захисні активи. Інвестори зрозуміли, що на ринках продзвенів важливий сигнал короткострокового ребалансування, але широкомасштабний розпродаж не почався.

Відео дня

Фондовий ринок

Очевидно, що зараз світова економіка перебуває в непростій ситуації. Найближчим часом на неї впливатиме цілий ряд факторів. Зокрема, це президентська гонка, яка загрожує посиленням риторики всередині країни. У Сенаті знову були відхилені пропозиції щодо запуску нового пакета стимулів — демократи знову заблокували проєкт республіканців, підвищуючи ймовірність, що очікування триватиме до президентських виборів.

Велика небезпека загострення і зовнішніх відносин — домовленість з купівлі американської частини TikTok ще не досягнута, в той час як дедлайн до блокування в США все ближче. Питання не тільки в тому, чи буде схвалена угода на купівлю Oracle американською владою, а й китайською стороною — уряд Китаю також може накласти вето на угоду, не бажаючи піддаватися тиску США.

Важливу роль на ринках відіграють успіхи з розробленням вакцини від коронавірусу. На ринки повернувся оптимізм після того як AstraZeneca змогла відновити третій етап випробувань у Великій Британії. Минулого тижня випробування були припинені через погіршення стану випробовуваного, і акції компанії обвалилися в моменті на 6%. В цей же час Pfizer обіцяє надати регуляторам результати випробувань до кінця жовтня.

У найбільших банках відзначають бичачі сигнали на ринках, аналізуючи позиціонування в опціонах (співвідношення бичачих і ведмежих ставок на акції), проте варто пам'ятати про ряд ризиків:

  • Незважаючи на словесні інтервенції розробників вакцини, її ще поки немає, в той час як захворюваність зростає. Це створює ймовірність повторного локдауну в економіці (Європа вже заявила про можливі часткові карантини).
  • Кредитоспроможність позичальників знижується на всіх рівнях, що може вдарити по банківському сектору;
  • Інвестори змінюють пріоритет ринку з акцій зростання на акції цінності. Занадто швидке зростання створює високі ризики настільки ж сильного зниження.

Світові ЦБ на чолі з ФРС роблять все можливе, щоб повернути ринки до зростання в разі посилення волатильності, однак це не виключає можливих глибоких просідань і більш частих, ніж зазвичай, сплесків волатильності.

Компанії

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X