Круте піке ринків і нульова облікова ставка США

16 березня 2020, 15:20
NV Преміум

Що відбувається з курсом валют і на світових ринках — огляд

У понеділок вранці світові ринки продовжують зниження, незважаючи на те, що ФРС США в понеділок на позаплановому засіданні прийняла рішення про екстрене скорочення ставки до 0,00% -0,25%, а також про запуск програми QE на $700 млрд.

Відео дня

Друге скорочення ставки протягом одного місяця (перше було на початку березня) — безпрецедентне рішення. Заходи настільки масштабні, що навіть Трамп, давній критик Пауелла, визнав, що радий такому рішенню.

Що сталося

Опублікована в понеділок вранці статистика Китаю вказала на падіння обсягів промислового виробництва на 13,5% у річному численні — максимальний показник з 1990 року. Роздрібні продажі обвалилися на 20,5%. Дані потрясли інвесторів і ринки.

Крім того, число заражених коронавірусом продовжує зростати за межами Китаю. Інвестори побоюються повсюдної зупинки економіки з колосальними втратами для сфери послуг. Поточна ситуація вказує на те, що заходи, що вживаються у зв'язку з карантином, недостатньо ефективні. Стрімке поширення епідемії буде зводити нанівець будь-які спроби ринків до зростання.

Ринки перебувають у вільному падінні і попит на ринкові активи, за винятком євро і долара, майже відсутній

Щоб пом'якшити реакцію ринків, світові центральні банки — ЄЦБ, банки Японії, Канади, Англії та інші — також знижують ставки. Проте, ринки залишаються у червоній зоні: ф'ючерси на S&P 500 на відкритті ринків втратили 4%, Dow Jones — 3,3%.

Важливо розуміти, що поточна криза поширюється набагато швидше, ніж та, що ми бачили в 2008, однак її глибину і тяжкість поки оцінити неможливо.

Фондовий ринок

Показати ще новини
Радіо NV
X