Стисло і зрозуміло: Мінфін продав ОВДП майже на $1 млрд, а НБУ вперше за два тижні не витрачав долари для підтримки гривні

25 березня 2020, 12:44

Середа, 25 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

  • Депутати повинні перервати свої весняні канікули і зустрітися завтра на надзвичайній сесії, щоб обговорити законопроект про банківську справу, покликаний розблокувати до $10 млрд міжнародної допомоги і кредиту від МВФ. За повідомленнями, схвалений представниками МВФ законопроект не дозволить Ігорю Коломойському і власникам 103 інших банків повернути свої банки після того, як центральний банк оголосив їх банкрутами в результаті банківської кризи 2014-2015 років. Незважаючи на те, що уряд має більшість у Раді, представники правлячої партії лише обережно сподіваються, що законопроект подолає законодавчі бар'єри, щоб отримати остаточне схвалення на наступному тижні.

Відео дня

  • Через трьох депутатів, госпіталізованих для лікування коронавірусу, багато неохоче йдуть в будівлю парламенту. Альтернатива — обговорення і голосування по відео — повинна бути схвалена парламентським голосуванням з присутністю більшості депутатів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль каже, що Україні потрібні $7 млрд від МВФ для фінансування спеціального фонду щодо пом'якшення наслідків коронавірусу і стабілізації економіки.
  • Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Українське фінансування з коштів МВФ — це те, що вкрай необхідно Україні, з огляду на те, що фіскальні потреби зростуть через проблеми, пов'язані з коронавірусом. До кінця цього року Україна повинна буде виплатити $4,1 млрд зовнішнього боргу, і уряду важливо забезпечити зовнішнє фінансування, яке буде більш ніж покривати цю суму».
  • Європейські ціни на нафту можуть впасти вдвічі в порівнянні з їх поточною ціною в $29 за барель. Про це пише аналітик Financial Times Девід Шеппард в статті «Нафтова промисловість зіткнулася з найбільшою кризою за 100 років». У той час як цінова війна Саудівської Аравії привертає увагу, обмеження через коронавірус знижують попит. «У міру того, як Європа і Північна Америка прагнуть до скорочення споживання, останні оцінки показують, що в найближчі кілька місяців від 10 до 25 відсотків світового споживання може зникнути», — пише він. «В результаті, ймовірно, резервуари будуть заповнені вщерть протягом декількох місяців. Навіть супертанкери в морі, закликані до дії як судна аварійного зберігання, можуть не знадобитися до кінця літа... Аналітики починають пророкувати, що ціна може впасти до мінімального рівня або навіть нижче».
  • Низькі ціни на газ в Європі знижують щомісячні рахунки за газ, оплачувані українцями. Нафтогаз пише в Твіттері: «Ціна на газ для населення в березні була знижена на 14%». Державна енергетична компанія України відзначає, що вона не поставляє газ безпосередньо населенню. Посилаючись на посередницькі компанії, компанія пише в Твіттері: «Ми сподіваємося, що приватні постачальники будуть коригувати свою ціну відповідно до зменшення вартості».
  • Вперше за два тижні центральний банк не продавав долари у вівторок на захист гривні. Сьогоднішній офіційний курс становить 27,77 гривні за долар, що на 33 копійки вище, ніж у понеділок. «Доброю новиною є те, що в останні дні ми спостерігаємо зростання кількості продавців валюти на міжбанківському ринку», — повідомляє Національний банк України в Facebook. «Ми також віримо в позитивні новини — як поступове скорочення поширення коронавірусу в світі, так і укладення нового договору з МВФ, який буде позитивно впливати на реформи в Україні».
  • На щотижневому аукціоні у вівторок міністерство фінансів продало державні облігації на суму майже $1 млрд. Уряд продав 3-місячні доларові облігації на суму $801,6 млн із середньою прибутковістю 3%. А також єврооблігації з 14-місячним терміном погашення на суму €75,7 млн із прибутковістю 2,22%. Аукціон у вівторок був в 11 разів більше, ніж на попередньому тижні, коли 9-місячні облігації на суму $71,6 млн мали середню прибутковість 3,5%. 3 березня на аукціоні за гривневими облігаціями шестимісячні облігації подешевшали в середньому на 9,9%.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Через обмеження по Коронавіруси Райффайзен Банк Аваль, найбільший іноземний банк в Україні, на цьому тижні призупиняє роботу в 71 відділенні - близько 15% від загального числа. Голова правління банку Олександр Писарук сказав, що філії не закриються в містах, де є тільки одне відділення. Завдяки програмам роботи на дому, банк скоротив удвічі кількість співробітників всередині відкритих філій.
  • У розпал пандемії коронавірусу український експорт кукурудзи, пшениці та ячменю виріс на 26% минулого тижня в порівнянні з попереднім тижнем, повідомляє АПК-Інформ. За тиждень з 14 до 20 березня український експорт зерна морем досяг 1,2 млн тонн. В експортному році, який закінчується в липні, експорт зерна з України виріс на 22%, до 44,2 млн тонн. Минулого тижня велика частина експорту йшла в три густонаселені країни, що сильно залежать від імпорту продовольства: Китай, Єгипет і Південну Корею. Заступник міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький заявив, що в цьому місяці Україна може експортувати рекордні в цьому сезоні 52-55 млн тонн зерна, зокрема 19-20 млн тонн пшениці.
  • Kernel, найбільший виробник соняшникової олії в Україні, продав свою 50% частку в російському зерновому терміналі в Тамані, на Азовському морі. Дочірня компанія російського банку ВТБ заплатила €61 млн за термінал, який знаходиться за 10 км на схід від нового моста Росії в Крим через Керченську протоку. У своїй заяві на Варшавській фондовій біржі Kernel повідомляє, що не бере участі в російських операціях з 2017 року, коли він призначив свою квоту на перевалку глобальному торговому гіганту Glencore, який володіє іншою половиною терміналу.
  • В Україні 97 офіційно підтверджених випадків COVID-19, причому майже половина з них перебувають в Києві чи області, повідомляє Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України. З початку спалаху в Україні троє пацієнтів померли від COVID-19.
  • Чиновникам охорони здоров'я, які тепер керують економікою України, варто прочитати матеріал «Коронавірус забрав у мене роботу: люди, які втратили свої робочі місця під час карантину». Громадське розповідає про п'ять професій, які опинилися без роботи: кухар, IТ-фахівець, фотограф, фізіотерапевт і музикант.
  • За перші 12 днів українського березневого карантину кількість претендентів на роботу в агентство з підбору персоналу hh.ua підскочила майже на 60%. Агентство з працевлаштування повідомляє, що в порівнянні з лютим, звертаються кандидати в більшості своїй чоловічої статі, більш досвідчені і серед них більше управлінців. Здобувачі з 12 до 23 березня становили 63% чоловіків, у порівнянні з 53% в лютому. У березні 67% мали досвід роботи більше шести років, у порівнянні з 53% в лютому. Компанія каже, що працює з 77 тис. компаній і управляє 1,3 мільйона резюме. Крім того, американський юрист повідомляє UBN, що в середу він опублікував вакансію для адвоката і до п'ятниці отримав 100 резюме.
  • InterContinental Kyiv, Fairmont Grand, Radisson Podil, Park Inn і CityHotel закриті на час коронавірусного карантину в Києві. Hilton Kyiv, Hyatt Regency Kyiv, Aloft, два готелі Ibis, Прем'єр Палас і Radisson Blu на Ярославовім Валу залишаються відкритими, як правило, з обмеженими послугами. Мер Києва Віталій Кличко вважає, що карантин обійдеться міському бюджету в $35 млн.

Від редактора:

Вчора я писав, що політики, які страждають від істерії навколо коронавірусу, загрожують зіштовхнути світову економіку з обриву. Для розуміння: в США епідемія коронавірусного грипу забрала життя 553 осіб. Для порівняння, один читач відправив мені електронного листа з Центру контролю за захворюваннями США про «нормальну» смертність від грипу в США. Для зими 2019-2020 рр. оцінка становить: від 23 тис. до 59 тис. смертей. Для іншого порівняння, число американців, які померли від опіуму в 2018 році, становило 46 802 особи. Ці трагічні дані не використовуються, щоб зупинити економіку країни з населенням 330 мільйонів осіб. Якщо це станеться, єдиний спосіб заплатити за це — друкувати долари, як це відбувається з аргентинським песо.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X