Ралі акцій продовжується, бульбашка надувається

8 грудня 2020, 12:30
НВ Преміум

Вакцини Moderna і Pfizer-Biontech все ближче до масового застосування, а сенат США відновив переговори щодо антикризового пакету.

Індекси, нафта і золото ростуть, хоча по відношенню капіталізацій компаній до прибутків, фондовий ринок досить перегрітий — вище рівнів 1929 року, що передували Великої депресії.

Відео дня

Фондовий ринок

Минулий тиждень американський ринок завершив у плюсі: Dow +1,0%, S&P +1,7%, Nasdaq +2,1%. Всі ці індекси оновили рекорди.

Тиждень почався з чергових позитивних новин про вакцини. Moderna оголосила про завершення 3 фази клінічних випробувань і екстреної подачі заявки на схвалення вакцини в США і ЄС. У свою чергу, Великобританія стала першою країною світу, яка дозволила використання COVID-вакцини Pfizer-BioNTech.

Сенат США відновив переговори щодо пакету допомоги, ухвалення якого застопорилося перед президентськими виборами. Зараз законодавці обговорюють варіант мінімального пакета розміром близько $1 трлн. Джо Байден назвав його «першим внеском», який попросив ухвалити до свого вступу на посаду. Оптимістичними на тижні виявилися і дані ринку праці: кількість нових заявок на допомогу не знизилася до 712 тис. (очікувалося 780).

Разом з тим, хоча короткострокові перспективи фондових ринків США залишаються позитивними, коефіцієнт CAPE (циклічно скориговане співвідношення ціни до прибутку) для S&P 500 досяг 33,8. Це вище за рівень вересня 1929 року, які були напередодні Великої депресії, і майже вдвічі вище від історичного середнього 17. У грудні 1999 року під час бульбашки доткомів співвідношення CAPE досягало 44,2. Схоже, ринку ще є куди рости перед тим, як міхур почне здуватися.

Компанії

У понеділок акції Nikola втратили більше ніж чверть вартості, а за підсумками тижня — майже третину. Причиною став занадто скромний меморандум про співпрацю з General Motors. Раніше передбачалося, що GM придбає частку Nikola і буде спільно розробляти пікап Nikola Badger. Однак поки мова йде лише про інтеграцію паливних елементів.

Акції Salesforce.com за тиждень впали майже на 9%. Причиною стали оголошення Salesforce про купівлю компанії-розробника месенджера Slack за $27,7 млрд, а потім звіт про прибутки за 3 квартал, який перевершив очікування, але розчарував інвесторів у прогнозі на 4 квартал.

Один з інвесторів Moderna — фармацевтичний гігант Merck & Co. — оголосив про продаж своєї частки. Компанія Merck вже домоглася «значного виграшу» від інвестицій у Moderna, особливо в 2020 році. За підсумками тижня котирування Merck виросли на 2,6%, а котирування Moderna — зовсім на 20%.

Goldman Sachs підвищив рейтинг компанії Tesla з Neutral до Buy. Цільова оцінка акцій була зовсім підвищена на третину з $455 до $780. Якщо Tesla збереже свою частку на ринку електромобілів у діапазоні 20% або більше, то до 2040 року вона може досягти випуску 15–20 млн од., вважають в інвестбанку. За підсумками минулого тижня і цього понеділка акції Tesla подорожчали більш ніж на 11%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На цьому тижні ринки будуть стежити за двома важливими IPO: сервісом з оренди житла AirBnB і сервісом з доставки їжі DoorDash. Це відомі імена, хоча обидві компанії як і раніше залишаються збитковими.

Валютний ринок

Показати ще новини
Радіо НВ
X