Долар почав зростання, сяйво золота тьмяніє

12 серпня 2020, 08:20
НВ Преміум

Основні індекси США продовжують демонструвати позитивну динаміку. S&P 500 знаходиться поблизу рекордів лютого. На цьому тлі Nasdaq знизився на 0,4%.

Інвестори йдуть з акцій лідерів зростання в фінтех, оскільки побоюються заходів у відповідь з боку Китаю на агресивні кроки з боку Дональда Трампа. Крім того, криза минула гостру фазу, багато інвесторів вважають їх акції переоціненими.

Відео дня

Фондові ринки

Ринки не люблять невизначеність, і відсутність домовленостей в переговорах в Конгресі між Білим домом і демократами щодо нового антикризового пакету нервувала інвесторів весь минулий тиждень. Як підсумок, парламент пішов на канікули, а Дональд Трамп самостійно вжив заходів щодо підтримки населення, включно зі збільшенням допомоги на суму $400 на тиждень. Майже відразу демократи оголосили ці укази неконституційними.

Минулого тижня ринок стимулювали IT-гіганти, які опублікували вражаючі квартальні звіти. З усіх гігантів групи GAFAM зниження доходів показав лише Alphabet на 2%. У свою чергу, Apple стала найдорожчою публічною компанією в світі, обігнавши Saudi Aramco. Ралі IT-гігантів багато хто називав надмірним і таким, що суперечить логіці. Однак свіжі звіти цих компаній наочно підтверджують фундаментальні передумови для ралі, зазначивши поліпшення показників доходу.

Однак незабаром настрої змінилися. Дональд Трамп оголосив війну IT компаніям з Китаю — TikTok і WeChat. Крім того, він підписав указ «Про боротьбу із загрозою WeChat». WeChat — соцмережа з внутрішньою системою електронних платежів від Tencent Holdings. В моменті акції холдингу впали на 10%.

Дії США викликали хвилю обурення серед інвесторів по всьому світу. Правова система, те, чим США традиційно пишається, зараз знаходиться під великим питанням. Інвестори побоюються симетричних заходів, і першу жертву вгадати досить складно. Кандидатом може виявитися Cisco, яка зараз судиться з Huawei. Інвестори уважно спостерігають за новим раундом переговорів між США і Китаєм, який призначений на 15 серпня.

Безробіття в США знизилося до 10,2% в липні з 11,1% місяцем раніше. Число нових робочих місць зросло на 1,76 млн. Після зростання на 4,79 млн у червні. Сильна статистика ринку праці дозволить пом'якшити тиск на ФРС щодо нових стимулів, що здатне зупинити розпродаж долара.

Не така однозначна ця ситуація для фондових ринків, які росли здебільшого на пом'якшення від світових ЦБ. Чи зможуть вони переварити позитив в економіці, якщо він позбавляє їх доступу до ще більш дешевих грошей і нової ліквідності, а також викликає зміцнення долара?

Apple

Акції Apple демонстрували ралі в останні чотири місяці, і бурхливе зростання ринку на тлі опублікованого квартального звіту стали прекрасним доповненням. Втім, на ділі нові максимуми можуть виявитися піком для ціни на довгий час. У 2 кварталі стимули підтримали споживачів, але не повернули їм роботу — макроекономічна картина істотно гірша за показники на початку року.

Крім того, після ралі IT-гігантів фонди можуть почати перетрушувати свої портфелі, а також готуватися до початку фінансового року в США вересні), скорочуючи частку Apple на користь менш вирослих в ціні компаній. Це допомагає уникнути відхилень портфеля від стратегії. Глобально, все більш очевидна технологічна стагнація на ринку ПК і смартфонів, що ставить під сумнів подальшу експансію компанії.

Валюти

Показати ще новини
Радіо НВ
X