Долар може зміцнитися, ринки чекають нових стимулів

18 серпня 2020, 10:15

Фондові ринки закінчили минулий тиждень приростом, незважаючи на турбулентність і пробуксовку в IT, охороні здоров’я та секторі комунальних послуг. За підсумками тижня, Dow +1,8%, S&P +0,6%, Nasdaq +0,1%.

Ринки продовжують чекати результатів дебатів у Конгресі щодо нових заходів стимулювання економіки. Міністр фінансів США Стівен Мнучін зазначив, що не виключає повного глухого кута в переговорах щодо виплат. Інвестори побоюються, що без цих заходів економіка зупинить своє крихке відновлення.

Відео дня

Останні два тижні люди стали набагато рідше звертатися за допомогою. Раніше число первинних звернень опустилося нижче 1 млн, що стало найнижчим рівнем з початку локдауну. Важливо відзначити, що позитивна динаміка безпосередньо зав'язана на виплату допомоги з безробіття, яка тривала до серпня. Надбавка в $600 до стандартних допомог залишала на руках безробітних більше грошей, ніж можна було отримати на низькооплачуваних посадах. Новий пакет Трампа в $300 поки не виплачується через бюрократичні формальності.

Втім, ситуація має і зворотний бік: скорочення надбавок обіцяє вдарити по доходах населення, зібраних за рахунок щедрих виплат в попередні місяці. Частину свіжих грошей американці направляли на фондовий ринок через такі сервіси, як Robinhood. Скорочення цього потоку коштів може відбитися і на американських фондових індексах. Іншу частину грошей жителі США витратили в сферах послуг і споживчих товарів, які значно постраждали в період локдауну.

Компанії

На цьому тижні вийде статистика компаній ритейл-сектора в США, таких як Walmart and Target, Home Depot і Lowe's. Пандемія стала важким ударом для індустрії, і багато компаній були змушені оголосити про банкрутство. Під час пандемії споживачі зосередилися на покупку низькомаржинальних товарів — продуктах харчування і предмети першої необхідності, — що вдарило по прибутку ритейлових компаній.

Банкрутства в США можуть досягти найвищого рівня, як мінімум, за 10 років на тлі уповільнення економічної активності. До 9 серпня близько 500 найбільших приватних і публічних компаній подали заяви про банкрутство. Банкрутства — це природний процес, який посилюється в кризові часи, коли економіка очищується від слабких гравців. Однак процес «очищення» може швидко вийти з-під контролю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X