Світ повертається до роботи, а долар — до зростання

12 травня 2020, 16:40
НВ Преміум

Тижневий огляд ринків

Поступово світ починає послаблювати карантин. На початку минулого тижня Італія дозволила 4,5 млн громадян повернутися до роботи після обмежень, оголошених у березні. Україна також частково відновила роботу підприємств. Безумовно, не всі постраждалі компанії вийдуть зі «штучної коми». Безробіття досягло багаторічних максимумів по всьому світу, і може затягнутися на багато місяців. Будуть і інші кризові явища, такі як насування падіння купівельної спроможності населення і уповільнення в сфері продажів товарів і послуг.

Відео дня

Фондовий ринок і компанії

Минулий тиждень ключові індекси США завершили в плюсі: Dow +2.6%, S&P +3.5%, Nasdaq +6.0%, перервавши низку двотижневого зниження. Насамперед зростання показує п'ятірка найбільших компаній, яка становить п'яту частину капіталізації S&P 500. Це говорить про те, що інвестори кинулися у високоліквідні акції IT-гігантів.

Ринки продовжують стежити за переговорами між Китаєм і США. Якщо раніше представник Білого дому заявляв, що США не збираються вводити проти Китаю нових мит, то тепер риторика знову змінилася. Чиновники з Китаю також заявляють про можливість розірвання «Фази один» торгових переговорів.

Схоже, легендарний інвестор з Омахи Воррен Баффет перестав вірити в світлі перспективи авіагалузі, незважаючи на заходи підтримки з боку американського уряду. Він оголосив про продаж всіх акцій авіакомпаній в першому кварталі. В результаті, акції Delta Air Lines (DAL), American Airlines Co (AAL), Southwest Airlines Co (LUV) і United Airlines (UAL) впали на 4-8%.

У середу, 6 травня, акції Tesla (TSLA) додали майже $100 менше ніж за торговий день (+13,5%), досягнувши позначки близько $800 на старті торгів. Через годину вони скорегували на 5% до $770. Курс акцій підскочив на повідомленнях про несподіване зростання виручки і прибутку, що рідкість для Tesla. При цьому, незадовго до новини харизматичний лідер Ілон Маск опублікував твіт про те, що вартість акцій завищена. Тоді твіт зупинив зростання курсу поблизу $850, рекордних максимумів, де акції перебували в кінці квітня, і фактично обійшовся компанії в $14 млрд.

Число безробітних у США за квітень зросло на 20,5 млн, а сам рівень безробіття досяг 14,7%. Ці дані виявилися найгіршими з часів Другої світової війни, але більш оптимістичними, ніж прогнози аналітиків — 21,5 млн і 16%. Втім, зараз інвестори можуть ігнорувати подібні цифри, оскільки вони чинять менший вплив на ринок у порівнянні з вливаннями ліквідності від центробанків.

Валютний ринок

Показати ще новини
Радіо НВ
X