Що може знову обрушити ринки

5 травня 2020, 15:20
НВ Преміум

Новий місяць фондові ринки США почали зі зниження після заяви держсекретаря Майкла Помпео про «вагомі докази» походження COVID-19 з секретної лабораторії в китайському місті Ухань.

Протистояння Китай — США

Незважаючи на те, що світ згуртувався в боротьбі з пандемією, вже зрозуміло, що нормалізації відносин США і Китаю не станеться. Пошук ворога може виявитися переконливим способом підняти рейтинг президента США, який став небезпечно знижуватися напередодні президентських виборів. Згідно з опитуваннями, більше половини американців вважають китайський уряд головним винуватцем поширення вірусу. Це вкрай зручна стратегія для Дональда Трампа, якого неодноразово звинувачували в запізнілому і неадекватному реагуванні на загрозу насування епідемії.

Відео дня

Крім політичних Трамп може отримати й економічні вигоди з цих звинувачень. Зокрема, використовувати їх для узгодження більш вигідних для США позицій в подальших торгових переговорах. Адміністрація Трампа може вдатися до погроз, які озвучувала під час торгових воєн до коронавірусу. Зокрема, мова йшла про введення торгових мит і заморожування активів китайських компаній.

Крім того, можливе прийняття закону, згідно з яким ряд виробників, чиї товари будуть визнані важливими для нацбезпеки США, зобов'яжуть повернути виробництво з Китаю назад у США. В цьому сенсі Трамп як і раніше вірний своїй передвиборчій політиці щодо повернення виробництва американських компаній в Америку.

Торгові суперечки на тлі руйнування економіки ризикують стати другою хвилею зниження для ринків, наочно показавши, що 90 років після Великої депресії політика «знищ сусіда» як і раніше використовується в період економічного спаду, хоча очевидно, що це гра з від'ємною сумою.

Фондовий ринок

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X