Чорний понеділок — що сталося і якими будуть наслідки

10 березня 2020, 15:30
НВ Преміум

Якби можна було описати ситуацію на ринках понеділка одним словом, то мабуть, це було б «паніка».

Падіння нафти виявилося максимальним за останні 30 років, котирування опускалися до позначки $31. Азіатські індекси знизилися більш ніж на 3%, у Європі та Великій Британії — більш ніж на 5%, а в США — на 7%. Все частіше звучать порівняння поточної ситуації з кризою 2008 року.

Відео дня

Що сталося

Ще до спалаху епідемії коронавірусу, видобуток нафти вже був на найнижчому рівні з 2009 року. І коронавірус, що почався на початку 2020 року, погіршив ситуацію. На зустрічі у Відні учасники ОПЕК+ не змогли домовитися про нові скорочення, в той час як старі закінчаться 1 квітня. Без нових домовленостей сторони зможуть видобувати нафту в будь-яких обсягах — це означає початок цінової війни. І на даний момент між Росією і Саудівською Аравією відбувається якраз гра м'язами з метою показати, хто може швидше наростити видобуток, і хто краще підготовлений до просідання ціни.

Сьогодні, у вівторок вранці, ціни на нафту відновлюються, додаючи 8% після падіння на третину напередодні. Причиною стала заява Дональда Трампа, що США зроблять «значні» кроки для захисту американської економіки за допомогою фіскальних стимулів. Це вельми своєчасна заява — пік паніки був уже пройдено, і заява вдихне оптимізм у ринки.

Дуже ймовірно, що далі Білий дім буде підтримувати ринки переважно словесними інтервенціями — ФРС минулого тижня пішов на безпрецедентний крок і знизив ставку на 0,5 б.п.

На допомогу нафтовим котируванням також прийшла влада Саудівської Аравії, яка заявила, що не оголошувала Росії цінову війну і продовжує вважати Росію найважливішим партнером.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X