Долар і нафта росте, а Tesla пробиває позначку в $500 за акцію
Основною подією тижня стало підписання в середу, 15 січня, першої фази торгової угоди США-Китай після півтора року тарифної війни
Незважаючи на відсутність в угоді зобов’язань щодо симетричного скасування всіх нових мит, угода з високою ймовірністю збільшить зовнішньополітичну стабільність на найближчі місяці. Ключові індекси США істотно зросли, долар також зміцнився, на ринку криптовалют триває позитивний тренд.
Фондовий ринок
Більшу частину тижня ключові індекси США зростали. Основним фактором стало підписання США і Китаєм першої фази торгової угоди, перспектива якої підтримувала ралі на ринках з початку грудня. Угода відбулася у вдалий час для Китаю, який цього тижня продемонстрував мінімальні темпи зростання ВВП з 1990 року.
Потрібно розуміти, що всупереч позитиву на ринках, після підписання угоди сторони візьмуть тривалу паузу. Крім того, «Фаза Один» не призведе до скасування тарифів і залишить невирішеними найбільш серйозні питання. У цей час ринки зможуть переключитися на дві основні теми 2020 року:
1) надлишкові обсяги ліквідності — наслідок надм’якої політики ФРС;
2) боротьба за президентське крісло в Білому Домі.
На тлі видимої перекупованості фондових індексів після ралі імовірна фіксація прибутку, яка ризикує стрімко перерости у справжню корекцію.
З боку макроекономіки міністерство торгівлі США відзначило зростання роздрібних продажів у грудні на 0,3% в порівнянні з листопадом (аналітики прогнозували 0,2%) і підвищення темпів житлового будівництва до 13-річного максимуму на тлі низьких ставок за кредитами. У свою чергу, міністерство праці заявило про скорочення числа нових заявок на допомогу з безробіття до 204 000 (аналітики прогнозували 216 000).
За підсумками тижня Dow Jones додав 1,8%, S&P 500 — 2,0%, Nasdaq Composite — 2,3%.
Tesla пробиває позначку в $500
Акції Tesla вдвічі зросли в ціні за останні три місяці, пробивши позначку в $500 за акцію. Ралі за акціями компанії засноване на сильних очікуваннях, що компанія здатна стійко генерувати позитивний cash flow. І саме з цим у Tesla виникають регулярні проблеми. Маючи найвищу капіталізацію ринку серед американських автовиробників, перегнавши Ford і GM, компанія як і раніше далека від того, щоб регулярно генерувати прибуток для інвесторів. Це робить її акції вразливими для корекції в момент, коли увага інвесторів переключиться зі зростаючих на дохідні компанії.
Капіталізація Google перевищила $1 трлн
Ще однією успішною компанією цього тижня стала Google, чия капіталізація переступила в $1 трлн. Успіхи компанії значною мірою з фактично монопольним становищем в інтернет-пошуку, домінуванням в онлайн-рекламі, а також в розробці браузерів Chrome і ОС Android.
Втім, значну частку онлайн реклами у Google в останні роки «відкушує» Фейсбук, Амазон та інші гравці другого ешелону. Також компанія все частіше стикається з протидією європейських регуляторів, що прагнуть стримати розростання монополії американської мегакорпорації. Варто також бути обережним з акціями компанії перед публікацією квартальної звітності, яка відбудеться 3 лютого.

Валютний ринок
Минулого тижня долар подорожчав до більшості провідних валют. Головним фактором стали позитивні дані про американську економіку, озвучені ФРС і міністерствами.
Завдяки підписанню угоди США-Китай юань додав 0,8% до долара, що примітно, оскільки пара рідко коливається.
На тлі зростання ризикових настроїв, найсильніше до долара подешевшала японська ієна як захисний актив — на 0,7%. У свою чергу, фунт стерлінгів подешевшав на 0,3% через публікацію даних, що британська економіка зростала в листопаді найнижчими темпами за сім років, а також на тлі слабких показників роздрібних продажів. Євро втратив 0,2%.
Винятком із загального тренда став швейцарський франк, який подорожчав на 0,5%. Американський уряд включив Швейцарію в список потенційних валютних маніпуляторів, одночасно виключивши з нього Китай. Гучний інфопривід дав нове життя старому тренду. Пара EUR/CHF різко просіла з початку грудня в рамках загального тренду на зниження з травня 2018 і на тлі різкого вповільнення зростання єврозони. Інвестори очікують, що участь у списку зменшить інтервенції НБШ на валютному ринку, де він послаблює свою валюту. Крім Швейцарії в списку потенційних маніпуляторів опинилася Німеччина, Південна Корея і Японія, що практично не вплинуло на динаміку курсів.
Золото і нафта
Курс золота за тиждень майже не змінився, завершивши його поблизу позначки $1562. Припзупиненню «золотого» ралі сприяло зростання ризикових настроїв інвесторів.
Нафта Brent подорожчала на 2%, відновившись після локального мінімуму минулих вихідних. Основний імпульс чорному золоту дало підписання США і Китаєм першої фази операції, яка передбачає зростання торгівлі між країнами і ймовірне зростання споживання сировини. Позитивні дані про стан економіки США, навпаки, виявилися для нафти стримуючим фактором через підвищення попиту на долар.
На поточний момент нафта додає близько 1% на тлі побоювань, пов’язаних з перебоями поставок сировини з Лівії.
Криптовалюти
На крипторинку позитивний тренд був підтриманий запуском 13 січня біткоін-опціонів на біржі CME (Chicago Mercantile Exchange). 19 січня біткоін (BTC) вперше з початку листопада подолав планку $9100, хоча незабаром скоригувався до $8600 $8700. За підсумками тижня BTC подорожчав на 6%, ефір (ETH) — на 14%, капіталізація ринку зросла на 9%.
У четвер, 16 січня, в США було оголошено про початок розробки цифрового долара. Очолив ініціативу колишній голова Комітету з товарних ф’ючерсів (CFTC) Крістофер Джанкарло. Нагадаємо, що восени 2019 Євросоюз і Китай активізували роботи зі створення цифрового євро і цифрового юаня, а США до недавнього часу заперечували доцільність введення цифрового долара.
Також у США продовжився розгляд навколо проекту TON і його криптовалюти Gram. Telegram і SEC попросили суд винести рішення в прискореному порядку. Це означає, що обидві сторони впевнені в своїх аргументах. Дуже схоже, що різка позиція щодо гучних криптопроектів, таких як Libra і TON, є частиною політики регулятора.