Долар падає, а інвестори купують акції. Що відбувається?

30 березня 2020, 17:00
НВ Преміум

Схоже, що світова економіка перебуває в агонії. Протягом місяця фондові індекси США переходять з ведмежого в бичачий ринок. Долар падає щодо основних валют, а нафта марки Brent впала до мінімумів з 2002 року і може втратити ще $10

Фондовий ринок

Сенат США схвалив пакет екстрених заходів з підтримки економіки на $2 трлн, що відповідає понад 10% річного ВВП країни. Це призвело до значного зростання ключових індексів, денне зростання яких перевищило рекорд 1930-х років. Dow Jones двічі увійшов в історію в цьому місяці: спочатку він увійшов в ведмежий ринок, впавши на 20%, а потім розвернувся і виріс на 20%, повернувшись до бичачого тренду в кінці минулого тижня.

Відео дня

Глобально, фондові ринки дивляться в майбутнє, і інвестори могли продавати акції протягом останнього місяця в очікуванні глобального спаду, викликаного коронавірусом. Тепер же зростання індексів вказує на те, що інвестори розцінюють поточні рівні як близькі до локального дна. Ймовірно, вони розраховують, що через один-два квартали стимули центробанків дадуть свої результати.

Долар США істотно подешевшав щодо ключових валют

Багато в чому відновлення економіки США залежатиме від того, наскільки адміністрація зможе успішно налагодити методику боротьби з вірусом. Масштаб епідемії зруйнував уявлення про США як про багату країну з прогресивною медициною, яка готова до будь-яких викликів.

Варто зазначити, що звіт Мінпраці США минулого тижня показав, що число заявок з безробіття виросло до 3,3 млн, що теж перевищило рекорд 1930-х років. Наступного тижня в центрі уваги також буде статистика від ADP. Зростання безробіття і розвиток коронавірусу говорять про те, що до стабілізації ще далеко. Голова одного з федеральних резервних банків США Джеймс Буллард вважає, що в другому кварталі безробіття може досягти 30%.

За підсумками тижня індекси виросли: Dow Jones +12.8%, S&P 500 +10.3%, Nasdaq Composite +9.1%.

Boeing зростає

Показати ще новини
Радіо НВ
X