Курс на зміцнення. Що буде з гривнею в серпні

2 серпня 2019, 14:30

Курс гривні в серпні буде коливатися в діапазоні 24,75−25,75 грн за долар. Найближчий рівень для зміцнення — 24,70 грн, мінімальний з 2016 року

Курс гривні

Ослаблення політичних ризиків, а також високий оптимізм інвесторів щодо змін в Україні після президентських і парламентських виборів, сприяють активному припливу валюти в країну. Інвестори купують гривневі та валютні облігації внутрішньої державної позики, незважаючи на скорочення прибутковості і заявлене зниження облікової ставки НБУ. Так, портфель нерезидентів в ОВДП тільки в серпні виріс на 31% до 73,7 млрд грн.

Відео дня

Політичні ризики, які обмежували активність частини іноземних інвесторів і МВФ, повністю відходять на задній план. На сьогодні немає загрози для формування коаліції і нового Уряду, а також впровадження реформ. Ймовірно, після призначення уряду, переговори з МВФ будуть відновлені, і вже в цьому році Україна зможе отримати наступний транш кредиту за програмою stand by.

Ризики виплат за зовнішніми зобов'язаннями істотно знижені. В результаті зміцнення гривні і активних дій НБУ з викупу іноземної валюти, золотовалютні резерви зросли до 21 млрд доларів, яких достатньо для проходження пікових виплат у вересні і в першій половині 2020 року. Разом з тим, якщо Україна отримає наступний транш кредиту МВФ, ризики дефолту будуть зняті.

Формування більшості в Парламенті дозволить провести земельну реформу і відкрити ринок землі, який стане сильним каталізатором для надходження інвестицій і економічного зростання країни. Очікування відкриття ринку землі стимулюватиме приплив іноземного капіталу та репатріації місцевого капіталу. Приводом для оптимізму виступає і намічена приватизація, під яку буде заходити іноземний капітал.

Однак існують чинники, які будуть стримувати зміцнення гривні. По-перше, як тільки зміниться кон'юнктура для інвесторів, які заходять в Україну з «гарячим» капіталом, вони почнуть виходити з ринку. По-друге, серпень — це місяць зміни сезонного тренду на зміцнення, і в середньому гривня в цей період девальвує на 2,5%. Це пов'язано із закупівлями енергоресурсів і активізацією імпортерів перед новим сезоном ділової активності, розрахунками аграріїв за кредитними зобов'язаннями. По-третє, в бюджеті на 2019 рік закладено курс на рівні 29,4 грн за долар, і до нього прив'язані бюджетні надходження і витрати. Якщо курс знаходиться нижче цього рівня, бюджет недоотримує кошти, і їх брак фінансується за рахунок облігацій, що розширює державний борг. По-четверте, сильне зміцнення гривні б'є по експортерах, в результаті чого скорочуються надходження від експортної виручки в країну, і знижується конкурентоспроможність української продукції на світових ринках.

Курс долара США

Курс долара США в липні виріс на 2,3% проти кошика світових валют. Сприяло цьому зниження британського фунта після парламентських виборів у Великій Британії і ризиків того, що Brexitможет відбутися без угод з ЄС, а також слабка макроекономічна статистика з Європи і погіршення прогнозів МВФ щодо зростання розвинених економік. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в липні обвалився на 3,9% до 25,14 грн, готівкового — на 4,3% до 25,17 грн. Курс продажу безготівкового євро впав на 5,8% до 28,03 грн, готівкового — на 5,9% до 28,13 грн.

Спеціально для НВ Бізнес

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X