Стисло і зрозуміло: Прогноз Кабміну — інфляція потроїться, а гривня знеціниться на 5% в 2021 році

30 липня 2020, 12:46

Четвер, 30 липня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Відповідно до офіційного макроекономічного прогнозу уряду на 2021 рік, українська економіка відновить втрати 2020 року в наступному році. Економіка впаде на 4,8% в цьому році. Потім вона виросте на 4,6% в наступному. Посилаючись на прогнози різкого падіння в цьому році, прем'єр-міністр Шмигаль сказав: «Не дивлячись на різні песимістичні прогнози, наш базовий сценарій залишається: ВВП впаде на 4,8% в 2020 році, а з 2021 року зросте на 4,6%».

Відео дня

 • Внаслідок того, що уряд друкує гроші для стимулювання витрат і інвестицій, інфляція потроїться, збільшившись до 7,3% у грудні 2021 року з 2,4% минулого місяця. Гривня знеціниться на 5% з поточних рівнів, склавши в середньому 29,1 гривні до долара в 2021 році. До 2023 року імпорт збільшиться на 22%, до $86 млрд, а торговий дефіцит України збільшиться на 63%, до $17 млрд, згідно з прогнозами, затвердженими Кабінетом міністрів.

 • У вівторок запропоновані на щотижневому аукціоні торги за гривневими облігаціями були слабкими. У той час як дві пропозиції за гривневими облігаціями залучили в цілому п'ять заявок, так само було 29 бажаючих на річні облігації в доларах під 3,5%.

 • Євгенія Ахтирко з Concorde Capital пише: «Велика частина фінансового співтовариства все ще бачить високу невизначеність, пов'язану з майбутньою тенденцією зміни курсу гривні... Учасники ринку не виключають, що Національний банк України може вдатися до прискорення зниження курсу гривні, щоб порадувати тих впливових брокерів, які вважають, що більш слабка гривня може допомогти економічному відродженню».

 • Минулого тижня Національний банк України продав $350 млн, щоб зупинити падіння гривні. Сьогодні вона торгується на рівні 27,7 за долар. Послаблюючи попит на долари і допомагаючи гривні, цього літа більшість українців відпочивають всередині країни. За даними Мінфіну, з початку року іноземні активи в гривневих облігаціях скоротилися на 20,5%, або на $850 млн.

 • Вчора S&P підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Укрзалізниці до B- з рівня CCC, повністю змінивши свій рейтинг останніх трьох місяців. Запустивши модернізацію, УЗ оголосили в понеділок, що переглянули свій кредит на $200 млн від Ощадбанку України. Ці дві події підняли ціни єврооблігацій державної залізниці вчора на 4-5 пунктів.

 • Олександр Паращій з Concorde Capital: «Реструктуризація боргу Ощадбанку, ймовірно, є найбільш важливою подією для українських залізниць в 2020 році. Кредити Ощадбанку склали половину загального боргу, який компанія повинна була погасити в цьому році ($402 млн), і дві третини боргу, що підлягає погашенню в другому кварталі 2020 ($294 млн). Продовження такого боргу значно підвищує фінансову стабільність компанії».

 • За даними Worldsteel Association, у першій половині цього року Україна обігнала США і стала 9-м найбільшим у світі виробником чавуну. Україна витіснила США, тому що виробництво чавуну в Україні скоротилося на 2,6%, майже до 10 млн тонн, а виробництво в США скоротилося на 26%, до 8,5 млн тонн. Вісім провідних світових виробників чавуну: Китай, Індія, Японія, Росія, Південна Корея, Іран, Бразилія і Німеччина. Виробництво чавуну в Китаї в першому півріччі склало 500 млн тонн — більше ніж обсяг виробництва в 10 країнах разом узятих.

 • Потреба Китаю в українському залізі допомогла Лемтрансу збільшити вантажообіг у першій половині цього року на 26% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 25 мільйонів тонн. Лемтранс, найбільший в Україні приватний оператор залізничних вагонів, збільшив вантажообіг залізної руди на 54%, до 12,6 млн тонн, або половину від загального обсягу вантажів. Лемтранс та інші власники залізничних вагонних парків сподіваються, що уряд Зеленського виконає свою обіцянку і дозволить в цьому році приватні вантажні поїзди на залізничних коліях Укрзалізниці.

 • Виручка від українського експорту сталі скоротилася на 17% в першій половині цього року в порівнянні з тим же періодом січня-червня минулого року. За даними Державної митної служби, в першому півріччі на частку металургійної продукції припало 17% експорту країни. З високими світовими цінами на залізо українські вертикально інтегровані гірничо-металургійні компанії визнали більш вигідним експортувати залізну руду.

 • Українська компанія Атомремонтсервіс вибрала американську компанію GE Steam Power для забезпечення трирічного технічного обслуговування двох з чотирьох українських атомних електростанцій, Рівного і Хмельницького. «Завдяки цьому новою угодою з обслуговування, ми розширюємо наші можливості довгострокового ядерного обслуговування в Україні», — повідомляє генеральний директор GE Steam Power в Європейському регіоні Пол Вайз.

 • ЄБРР планує надати Укрпошті кредит у розмірі €53 млн для програми вартістю €102 млн на покупку мобільних поштових фургонів для сільських районів і будівництва автоматичні сортувальні вузлів для Києва, Львова та Дніпра. Європейський інвестиційний банк планує надати кредит в €30 млн, а державна поштова компанія — завершити фінансування проєкту за рахунок власних коштів у розмірі €19 млн, повідомляє ЄБРР.

 • У наступному році уряд планує відремонтувати 7 тис. км доріг — на дві третини більше, ніж у цьому році, повідомляє голова державного агентства автомобільних доріг Укравтодор Олександр Кубрак. Для порівняння: проїзд від Сум на кордоні з Росією, до Ужгорода на кордоні зі Словаччиною становить 1 150 км. За три місяці до початку сезону дорожніх робіт підрядники завершили 26% від запланованих 4 200 км. Крім того, в цьому році Укравтодор ремонтує або відновлює 100 мостів, що є частиною 5-річної програми вартістю $1 млрд.

 • У найбільшому спалаху COVID-19 в Києві на сьогодні вірус був виявлений у переповненому студентському гуртожитку Київського політехнічного інституту, заразивши 87,5% з 152 студентів, які проживають там. З 133 інфікованих студентів 10 госпіталізовані.

 • За місяць до кінця літніх канікул Єгипет і Туреччина є кращими варіантами відпочинку за межами України. Обидві країни не вимагають тестування на коронавірус для мандрівників, що прибувають. І пасажири, які летять в Україну з обох країн, не повинні самоізолюватись.

 • Туристи, що повертаються в Україну з Албанії, Болгарії та Чорногорії, повинні пройти самоізоляцію в очікуванні негативних результатів тестів. Починаючи з сьогоднішнього дня, українці можуть в'їжджати до Болгарії тільки з негативним результатом тесту, зробленого протягом трьох днів до поїздки. Аналогічне правило застосовується до Хорватії. Міністерство охорони здоров'я України веде індекс країн «червоної зони», де рівень недавніх інфекцій перевищує 40 на 100 тис. жителів. В Україні рівень зараження становить 66,7 на 100 тис. осіб.

 • Тепер подорожувальники можуть здати аналізи ПЛР на коронавірус в аеропорту Київ ім. Сікорського. Пункт тестування знаходиться поруч з медичним центром першого поверху терміналу А. Тест коштує $60, а результати тесту відправляються по електронній пошті пасажирам. У разі негативного результату, клініка видаляє пасажира з програми самоізоляції Дія. Подібні тестові клініки зараз працюють в аеропортах Київ-Бориспіль, Харків, Львів та Одеса.

 • МАУ додає ще два рейси між Київським Борисполем і Нью-Йоркським JFK в серпні. Польоти відправляються з Києва в понеділок 11:25 ранку — 24 серпня і 31 серпня. Літаки повертаються з JFK в понеділок після обіду. Наступного тижня МАУ пропонує три рейси, Київ-Нью-Йорк в понеділок і п'ятницю і в Майамі в середу. Квитки можна купити тільки через веб-сайт МАУ.

Від редактора:

Чавун не найпривабливіший продукт. Але моє коріння йде до сім'ї, яка здавна займалася залізом і сталлю, E. & G. Brooke Iron Co., і я визнаю, що сталь — це стрижень сучасного суспільства. Для збалансованої світової економіки небезпечно, що половина чавуну в світі плавиться в доменних печах Китаю. Або що Україна цієї весни пішла шляхом доставки неочищених залізних пелет в Китай. Можливо, нове міністерство стратегічних галузей України розробить промислову політику, яка поверне назад повільний спад виробництва сталі в Україні.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN).

Републікування повної версії тексту заборонене. Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X