Чи легко вести бізнес в Україні

0 коментувати
На початку цього тижня був опублікований оновлений рейтинг легкості ведення бізнесу: Doing Business 2018

Згідно з оприлюдненими даними, Україна з минулого року піднялася на 4 позиції, опинившись на 76 місці серед 190 країн.

Doing Business, розроблений експертами Світового банку, вимірює ключові параметри для малого і середнього бізнесу. Від умов зовнішньої торгівлі (наскільки легко експортувати та імпортувати) до дозвільної системи (в будівництві, в легкості підключення до електромереж, виконанні контрактів, банкрутств, доступі до кредитування). Тобто певні ключові точки, ключові маркери, які відображають умови ведення бізнесу на різних стадіях його життя. І це один з найпопулярніших, найрозкрученіших економічних рейтингів у світі. На нього дивляться всі інвестори. Він відображає як реальні умови ведення бізнесу в країні, так і певну репутацію країни у світі з точки зору того, наскільки легко в ній вести бізнес, наскільки вона фактично реформована, наскільки її бізнес-середовище відповідає сучасним умовам.

І найсумніше, що Україна тут зростає набагато повільнішими темпами, ніж сусідні країни. Наприклад, Росія (35 місце) і Білорусь (38 місце), в яких бізнес-середовище, м'яко кажучи, далеке від ідеального, ближчі до провідних позицій. Ми зростаємо, але ми робимо це повільно в порівнянні з нашими країнами-сусідами.

Цей рейтинг суттєво впливає на інвестиційний клімат. Якщо все інше в країні погано: немає судової системи, немає захисту прав власності, нікуди інвестувати кошти, наприклад, земля під мораторієм, приватизація не відбувається, то, згідно з Doing Business, ми не можемо здобути інвестиції. Але в комбінації з іншими важливими структурними реформами: з приватизацією, земельною реформою, наведенням мінімального порядку з правом власності – це був би потужний додатковий фактор для залучення інвестицій і потужний сигнал того, що в Україні відбуваються позитивні зміни.

Сьогодні в Парламенті знаходиться пакет законопроектів від Міністерства економіки, націлений на значне зростання в рейтингу Doing Business – до 40 місць – що стосується цілої низки компонентів. Цей пакет законопроектів стосується більшості речей, які вимірює Doing Business. І для того, щоб "стрибнути" дуже швидко в цьому списку, необхідно:

  • прийняти цей пакет законів,

  • швидко його імплементувати. Це потрібно зробити до 31 травня наступного року, щоб нам зарахували все це в рейтинг. Тому що рейтинг розраховується за показниками, заміряними до 31 травня. А сам він виходить восени.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: