Куди інвестувати фізособам в умовах кризи

21 березня 2016, 17:13
Будь-які фінансові кризи ділять непрофесійних інвесторів на оптимістів і песимістів. Якщо перші просто корегують свою інвестиційну поведінку в залежності від ситуації, то песимісти зазвичай кладуть гроші під подушку и на цьому їх інвестиційна активність зупиняється

Проте для особистого економічного успіху все ж варто інвестувати від 10 до 15% своєї зарплатні. Це дозволяє створити так званий пасивний дохід. Тому навіть за умов кризи не варто відмовлятися від інвестування, але бажано використовувати зважений підхід та тренувати стійкість до панічних настроїв, які останнім часом панують серед населення.

Відео дня

Як обрати об’єкти для інвестицій? Які стратегії інвестицій є найбільш прибутковими?

Не є таємницею, що найбільш поширеним інструментом вкладень для українців останніми роками є банківські депозити та ощадні рахунки із нарахуванням відсоткової ставки на залишок. У разі, якщо ви плануєте витрачати гроші в найближчому майбутньому, варто звернути увагу на коротко- та середньострокові депозити в гривнях, по яких на сьогодні банки готові платити до 22% річних. Вони дозволяють покривати очікуваний рівень інфляції та зберегти купівельну спроможність коштів.

З метою диверсифікації (через нестабільність курсу) можна розглянути придбання банківських депозитних сертифікатів у валюті з можливістю зняття всієї суми депозиту протягом одного дня чи класичні валютні депозити. Ставки дохідності за валютними вкладами коливаються на ринку під 3% до 6% в залежності від надійності банку та його потреб у валютних ресурсах.

Депозити - це фактично інструменти з фіксованою дохідністю. У якості альтернативи можуть бути більш консервативні інвестиції - в банківські метали, інвестиційну нерухомість або навпаки ризикові інвестиції в пайові інвестиційні фонди (ПІФи) та P2P кредитування, що пов’язане з ризиком неповернення позики позичальником.

Вкладення в банківські метали потребує тривалого горизонту інвестування. Це пов’язано із тим, що метали користуються популярністю під час політичної чи економічної нестабільності. Основним правилом інвестування є придбання металів не на ціновому піку, адже гравці на ринку розкручують ціну, після чого відбувається зазвичай зворотня корекція та стабілізація цін. Серед переваг цього інструменту інвестування є те, що банківські злитки та інвестиційні монети НБУ дозволяють в довгостроковому періоді покрити інфляцію. Проте вони не є гарним інструментом для спекуляцій через надто широкі спреди (різниця між ціною купівлі та продажу) в короткому періоді.

Ще одним довгостроковим інструментом пасивного доходу є інвестиції в нерухомість із подальшою передачею в оренду. Якщо ви обрали для себе саме такий спосіб інвестування, то нерухомість необхідно купувати, коли ціні на ринку знаходяться на дні, потім передавати в оренду під час поступового зростання економіки та виставити на продаж, коли ціни на ринку нерухомості сягнуть піку. Зважаючи на значення падіння цін на нерухомість – інвестування в даний інструмент на сьогодні виглядає досить перспективним.

Як свідчить практика, чим старшим є вік інвестора, тим більш консервативними є його погляди на розміщення своїх коштів

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Більш ризикові інвестиції в ПІФи чи P2P кредитування сьогодні можуть бути тільки додатковим напрямком та не перевищувати 5% усіх вкладень аби не ризикувати вище очікуваної дохідності від інших об’єктів інвестування. ПІФи та P2P кредитування потребують більш глибокого розуміння роботи ринків цінних паперів та прямого кредитування інших приватних осіб. Високий ризик ПІФів пов’язаний із слабким фондовим ринком в Україні, практичною відсутністю ліквідності та надійності акцій українських емітентів. Програми P2P кредитування мають свої перспективи та переваги вищої аніж депозити дохідності, але пов’язані із додатковим кредитним ризиком, де ви фактично берете на себе ризик несплати позичальником позик.

Як свідчить практика, чим старшим є вік інвестора, тим більш консервативними є його погляди на розміщення своїх коштів. При прийнятті рішення про розміщення своїх коштів варто брати до уваги декілька інших важливих факторів – щомісячний дохід, розмір уже накопичених заощаджень, майбутні витрати, горизонт інвестування. Ці фактори впливають на прийняття ризику, вибір інструменту інвестицій та подальшу диверсифікацію вкладень.

Для диверсифікації та розумних інвестицій (розподілу вкладень на різні інструменти) приватним інвесторам в умовах кризи потрібно пам’ятати – насамперед зберегти свої заощадження від надмірних ризиків і тільки потім намагатись додатково заробити. Тобто – обрати надійний банк для розміщення депозитів, надійного забудовника чи ріелтора, інвестиційний фонд. І приймати рішення не емоційно, а виважено. Власне, питання надійності банку є ключовим. При виборі банку слід звертати увагу на акціонерів банку, куди банки вкладають зібрані ресурси, професійні рейтинги надійності банків та загалом відгуки про вчасність повернення депозитів.

Показати ще новини
Радіо NV
X