Криза закінчилася. Але є сумніви

14 серпня 2020, 13:30
НВ Преміум

Серпневий тиждень, який не обіцяв ніяких особливих пертурбацій, абсолютно несподівано додав вогню в традиційно не надто активне інвестиційне життя влітку.

S&P 500 штурмує нові висоти. По-перше, якщо глянути на графік S&P 500, що стрімко летить до нових висот, то формально можна стверджувати, що криза вже позаду і попереду нас чекає яскрава синява безхмарних горизонтів. На цьому тижні значення індексу досягли лютневих висот, повністю компенсувавши березневе падіння.

Відео дня

Попереду все ті ж технологічні компанії. FAANG кипить, штурмуючи історичні максимуми, а варто було Теsla заявити про розподіл акцій 1 до 5, щоб зробити їх більш доступними широким народним масам, читай «робінгудам», як вартість компанії злетіла на 7%. Надлишок грошей, надрукованих ФРС, і відсутність прибутковості в інших інструментах змусили інвесторів забути про обережність і порушили нестримний апетит до ризику. Тож, якщо слідувати твердженням, що історично S&P 500 обганяє реальну економіку десь на шість місяців, то до Дня Святого Валентина ми напевно зануримося в епоху загального економічного процвітання і благоденства.

Економіка залишає бажати кращого. Не заперечуючи достовірність прогнозів, заснованих на історичних фактах, все ж виникає сумнів у реалістичності описаного вище сценарію. Набір макроекономічних даних, оприлюднених на минулому тижні, відмінне тому підтвердження. Все почалося в середині тижня, коли з'явилися дані про інфляцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X