Криза у важкій промисловості. Компаніям доведеться приймати непопулярні рішення
Сьогодні ми розглядаємо кілька сценаріїв роботи компанії в другому — третьому кварталі 2020 р. За нашими оцінками, зниження обсягів виробництва і продажів може скласти від 30% до 50%
Серед основних факторів зниження — падіння світових цін на нафту. У березні ціни обвалилися до мінімальних значень за останні 17 років, досягнувши $24−27 за барель. При такій ціні, видобуток в США стає нерентабельним. Нафтовидобувні компанії консервують свердловини, зупиняють видобуток. Результат — істотне зниження споживання труб. Щоб залишитися на ринку, що падає, важлива конкурентна ціна, але і тут ми програємо — наша продукція обкладається 32% митом.
Низькі ціни на нафту також негативно впливають і на обсяги споживання труб на Близькому Сході. Багато споживачів вже повідомляють про перенесення тендерів на більш пізній термін, не підтверджують обсяги в другому півріччі.
Другий не менш значимий фактор — скорочення споживання труб на внутрішньому ринку. Державна компанія «Укргазвидобування» повністю згорнула програму нарощування видобутку газу 20/20. УГД не виконала контрактні зобов’язання навіть за тендерами 2019 року, частина виробленої для держкомпанії продукції як і раніше лежить у нас на складах.
Третій фактор — вплив коронавірусу на економіку Європи. Більшість європейських автобудівників вже оголосили про припинення виробництва на невизначений час. У зв’язку з карантином зупинені й інші промислові підприємства. Заморожені будівництва. На цьому тлі ми очікуємо зниження європейського ВВП. І як наслідок — зниження споживання лінійних труб.
В таких умовах основне завдання — максимально зберегти людей і пройти цей складний період. Але ми повинні бути готові до найгіршого сценарію. Всі попередні кризи можна було оцінити, прорахувати з економічної точки зору. Криза, в яку світ входить сьогодні, не піддається раціональним оцінками. З високою часткою ймовірності нам доведеться вживати непопулярні заходи, щоб зберегти компанію.