Як відкрити банківський рахунок для криптокомпанії

12 лютого 2020, 07:00

Як банки різних юрисдикцій ставляться до криптобізнесу

Матеріал підготовано у співавторстві з менеджером банківського департаменту Олексієм Кушніренком

Починаючи з 2017 року, коли 1 Bitcoin коштував близько $20 000, кількість криптокомпаній збільшується з кожним днем. Популярність криптовалют не згасає, а навпаки привертає все більше і більше інтересу до себе. Про це свідчить аналітика Blockchain за 2019 рік щодо відкриття нових криптокомпаній.

Відео дня

Однак, не все так гладко у веденні криптобізнесу: компанії продовжують стикатися з труднощами при відкритті рахунків, оскільки зараховуються до високоризикової діяльності та асоціюються з відмиванням грошей.

Сьогодні ми відповімо на питання «Які банки відкривають рахунки криптокомпаніям і чи відкривають взагалі?»

Швейцарія

Банки Швейцарії є одними з найбільш лояльних і відкритих до цифрової валюти в центральній Європі. Також варто відзначити, що Федеральний уряд розробив стратегію розвитку діджитал-економіки в країні до 2021 року, що не може не радувати криптокомпаніі.

У Швейцарії знаходиться криптодолина в старовинному містечку Цуг. Це місто є «меккою» для криптостартапів. Crypto Valley Association і Finma (швейцарський фінансовий регулятор) працюють над створенням певних правил ведення бізнесу. На даному етапі встановлено загальне правило:

  • якщо всі токени, які розмістила компанія були визнані фінансовим інструментом, то вони регулюються традиційним фінансовим законодавством;
  • якщо токени допускають лише право власника на деякі послуги або доступ до продукту, відповідно вони не регулюються.

А що думають банки про криптокомпанії у Швейцарії

Ми можемо побачити позитивну реакцію, яку підтверджує новина від SEBA Bank про перспективи криптоіндустріі в банківській сфері.

Також, Швейцарський банк Hypothekarbank Lenzburg заявив, що відкритий для співпраці з криптовалютними стартапами.

Ми можемо зробити висновок, що Швейцарія дуже дружня до бізнесу юрисдикція, з точки зору фінансового регулювання.

Сінгапур

Сінгапур вважається інноваційною державою з найнижчим рівнем корупції в світі. У цій юрисдикції існують лояльні правила і умови для проведення ICO і створення криптобізнесу в цілому.

Як заявив Раві Менон, керуючий директор Грошово-кредитного управління Сінгапуру (Monetary Authority of Singapore) — центральний банк і державне управління допомагатимуть криптобізнесу. Основна мета — надати усі можливі зручності і розвинути криптоіндустрію в державі.

Однак, Bloomberg повідомляє, що не так вже й легко вести бізнес криптокомпаніям у Сінгапурі та надав приклади труднощів з якими можна зіткнуться при відкритті рахунку:

Наприклад, криптокомпанія Luno була серед тих фірм, чий банківський рахунок було закрито у Південно-Східній Азії, адже внутрішні кредитори були стурбовані потенційно-незаконним грошовим потоком;

Сінгапурські банки вважають, що криптокомпаніі не зовсім надійні, аргументуючи це тим, що при переміщенні грошей за кордон, анонімність транзакцій може використовуватися під час відмивання грошей і фінансування терористів.

Як ми бачимо, незважаючи на всю лояльність банків країни, не так вже й легко вести криптобізнес у Сінгапурі.

Канада

Перемістимося на інший континент і розглянемо як Канада ставиться до криптобізнесу.

Почнемо з того, що Віталій Бутерін, творець альткоіна Ethereum, вивів створення децентралізованих проектів і стартапів на основі блокчейн на новий рівень. Завдяки цьому, Канада займає домінуючу позицію в розвитку блокчейн-технологій.

Північний сусід США відрізняється від перерахованих вище країн своїм креативним підходом до інновацій і сприятливим законодавчим регулюванням. З метою регулювання та контролю фінансових операцій, мінімізації ризиків, викликаних відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, канадська влада зобов'язала криптокомпаніі реєструватися в Центрі аналізу фінансових транзакцій і звітності (FinTRAC).

Як повідомляється, The Royal Bank of Canada планує запустити платформу для торгівлі криптовалютою і надавати послуги з відкриття банківського рахунку для цифрової валюти.

Це лише короткий екскурс, як банки різних юрисдикцій ставляться до криптокомпаній і які є можливості відкриття рахунку для криптобізнесу. Відкриття рахунку може здатися простою процедурою, але вона вимагає уважності та якісної експертизи, навички ведення переговорів з менеджерами банку і якісного підбору умов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X