Криптовалюта Karbo увійшла в топ-10

22 травня 2018, 08:00

Напевно, ви не чули, що українські програмісти розробили повністю анонімну криптовалюту, і вона увійшла в топ-10 світових криптовалют з підвищеною анонімністю з капіталізації.

30 травня – рівно два роки, як українські програмісти запустили криптовалюту Karbo, що функціонує на протоколі CryptoNote, який дозволяє користувачам проводити повністю анонімні і непростежувані платежі. За цей час курс Karbo виріс у 86 разів, а за капіталізацією $3 млн – Karbo увійшла в топ-10 криптовалют з підвищеною анонімністю. Її прямі конкуренти – такі гіганти як Monero, Dash і Zcash все ще утримують левову частку ринку анонімних переказів. Але комісії в рази вище порівняно з Karbo і прогалини в коді змушують все більшу кількість користувачів переходити на українську криптовалюту.

Відео дня

Джерело: Coinmarketcap (14.05)

Навіщо потрібні Karbo, Monero або Dash і чому не гарантовані державою записи в реєстрах починають коштувати мільярди доларів? Нещодавно мого товариша, керівника компанії з філіями в Штатах, Гонконгу і Україні, викликали в Гонконг, де відкрито банківський рахунок його компанії, і Compliance Department 4 години допитував його про справжність кожної угоди і проведених за нимим платежах за останні 5 років.

Випадковим чином після чотиригодинного допиту йому все-таки дозволили залишитися клієнтом банку. Але на відміну від нього сотням наших співвітчизників пощастило менше, і в зв'язку з "оновленням особистих даних клієнта" їх попросили в добровільно-примусовому порядку закрити рахунки. При цьому, мова йде не про підозри у фінансуванні тероризму або корупційних доходах, а про звичайні компанії, які ведуть середнього розміру міжнародний бізнес.

Аналогічна ситуація з перевіркою клієнтів сьогодні спостерігається і в Штатах, і в Європейському союзі. Багато банків просять громадян України закрити рахунки тільки в зв'язку з тим, що обслуговування громадян країни, що воює – це потенційні репутаційні ризики. Офіційно це звучить як "відмова в зв'язку з оціночним судженням банківського персоналу".

Саме через подібне зарегулювання банківського сектора розвинутих країн світу глобальний капітал ще з початку 2000-х намагався вибудувати альтернативну систему переказів, непідконтрольну банківській системі і фіскальним органам будь-якої країни. І сьогодні криптовалюти надійно закріпилися в ролі лідера серед альтернативних інструментів грошових переказів, поступово виграючи конкуренцію з більш складними схемами транзакцій між підставними особами в офшорах.

Однак, широко відомі в масах криптовалюти насправді обросли низкою міфів, одним з яких є сліпа впевненість в тому, що платежі, які проводяться за їх допомогою, повністю анонімні і непростежувані. Насправді ж, у кожної монети біткоіна є свій унікальний код, який відображається в історії трансакцій кожного гаманця. Таким чином, якщо дізнатися номер гаманця людини, що вас цікавить, можна не тільки переглянути поточну кількість монет на її балансі, а й прочитати всю історію транзакцій гаманця з моменту його створення.

Звичайно, це по суті порушення приватності і серйозний недолік більшості криптовалют. Ймовірно, тому після появи біткоіна одні з найкращих команд програмістів у світі почали розробляти Bitcoin 2.0, який повинен був мати ширший функціонал, зокрема й повну анонімність.

Так з'явилися Bytecoin, Monero, Dash і Karbo. Наприклад, коли ви розраховуєтесь Karbo – неможливо відстежити ні відправника, ні одержувача, ні майнерів, які проводять операцію: система дробить ваш платіж на десятки довільно підібраних сум, що пересилаються на одноразові гаманці, звідки вже переводяться адресату. При цьому, монети Karbo – стандартизовані й функціонують, фактично, як електронна готівка. Навіть Агентство національної безпеки США відзначає, що поки що неспроможне відстежити історію транзакцій за монетами, що функціонують на протоколі CryptoNote.

Криптотрейдери, що спеціалізуються на Karbo, відзначають, що вважають цю монету на сьогодні однією з найбільш недооцінених на ринку.

По-перше, тому, що існує не так багато криптовалют, що дозволяють здійснювати анонімні перекази, а з огляду на ступінь розвиненості інфраструктури та середній час переказу, їх і зовсім близько 5. Карбо – в цьому списку, і технічно нічим не поступається Monero або Dash'у з капіталізацією значно вище 3 млрд дол. Про це свідчить як мінімум те, що розробники Bitcoin Cash, четвертої за капіталізацією криптовалюти, $21,9 млрд, ретельно вивчали напрацювання за алгоритмом складності, які вперше були імплементовані саме в Karbo.

По-друге, комісія при переказі в Karbo в рази нижча, ніж у конкурентів, вона фіксована і незалежно від суми переказу становить всього 0.0001 Karbo (еквівалент 0,0051 центів). До порівняння, медіанна комісія при переказі в Monero становить $1,91 і збільшується залежно від суми та швидкості переказу.

Тому, поточна різниця у вартості (в тисячу разів) між Karbo і лідером ринку Monero свідчить лише про потенціал курсового зростання Karbo в майбутньому. А в разі достатнього інвестування в популяризацію Karbo і більшої сприйнятливості медіа-середовища це майбутнє може настати вже завтра.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X