Технології на службі у аграріїв

1 коментувати
Готовність впроваджувати інновації творить з компаніями дива. За 9 місяців 2015 року виручка одного з найбільших в Україні агрохолдингів склала понад $700 млн

Найбільша приватна агрокомпанія в США – Cargill за той же період може похвалитися оборотом в $91 млрд. Щоб українські аграрії могли хоча б наблизиться до показників закордонних гігантів, потрібно не просто інвестувати в земельний банк або підвищувати врожайність з гектара, як діє більшість, але і впроваджувати інноваційні рішення. У тому числі, з телеком-сфери.

Проста арифметика. Після установки М2М-карт, один з українських агрохолдингів – клієнт Київстар – зміг оптимізувати витрати на паливо і насіння, підвищив ефективність ведення звітності і став краще контролювати робочий час персоналу. Це дозволило компанії економити більше 20 млн грн в рік.

Традиційно, М2М-карти використовуються аграріями для контролю за технікою. Сімки ставлять на трактори, комбайни, вантажівки і т. д. На що це впливає? Допомагає скоротити приблизно на 30% витрату палива, яке раніше «зливалося». Не дозволяє «накручувати кілометраж» - як показує практика, близько 20% водіїв цим не гребують. На 15% скорочує «ліві рейси». Сімки в тракторі дозволяють контролювати рядність і витрати насіння – поля стануть еталонними, як у Голландії. І це тільки М2М в логістиці.

Ще є рішення, які дозволяють точно визначитися з часом поливу і необхідним об'ємом води, а ще – допомагають правильно вносити добрива. Це підвищує врожайність на конкретних ділянках і забезпечує аграріям приріст доходів.

Крім М2М-рішення для точного землеробства і тваринництва (можна ставити датчики, контролюючі, щоб у тварин була комфортна температура і своєчасна подача кормів), в агросфері активно використовують телеком-технології для оптимізації робочих процесів. Наприклад, IP VPN – це єдина захищена мережа, яка допоможе убезпечити корпоративні дані компанії. З її допомогою можна економити по кілька годин роботи фахівців щодня. І не витрачати час!

Традиційно, українські аграрії дуже неохоче інвестують в інноваційні технології. Це цілком зрозуміло – для початку потрібно вирішити нагальні питання: з неповерненням ПДВ, свавіллям влади на місцях, браком кваліфікованих кадрів, дорожнечею зарубіжного насіння і дешевизною готової української продукції та ін. Але, як сказав Рокфеллер «не бійтеся великих витрат, бійтеся маленьких доходів». Повірте, витрати на М2М-рішення мінімальні, в порівнянні з тим, скільки можна заощадити за допомогою них.

На щастя, останнім часом ситуація в аграрній сфері, з точки зору телеком-операторів, значно покращилася. За даними Київстар, лідера телекомунікаційного ринку України, щорічний приріст кількості М2М SIM-карт, що використовуються сільгоспвиробниками, перевищив показник на 36%. До 2014 року цей показник становив 5,4%.

Проникнення технологій в аграрний сектор – це додаткове підтвердження того, що українські компанії давно не конкурують на локальному ринку, а грають на глобальному полі. Зараз, коли аграрії активно працюють на експорт, саме час інвестувати в технології.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: