Як і навіщо робити Київ "розумніше"

0 коментувати
Я переїхав у Київ, коли вступив навчатися в Могилянку. Це було так давно, що я вжився в це місто і став вважати його рідним. Мені небайдуже, що відбувається в одному з найкрасивіших місць України. І знаєте, що мене засмучує? Невідповідність між гаслами типу "Київ – європейська столиця" і реальністю

У багатьох містах Європи є проблеми з чистотою вулиць або муніципальним транспортом, але всі вони впевнено рухаються в бік smart. Там немає проблем з паркуванням, пошуком розеток для підзарядки гаджетів і терміналів для оплати будь-яких сервісів. У відомих smart cities – Барселоні, Мадриді чи Ніцці – у водіїв є мобільний додаток для пошуку вільних паркувальних місць, а "розумні" зупинки повідомляють, коли приїде наступний автобус.

Якщо до вас підійшов грабіжник, досить натиснути кнопку на телефоні, щоб на допомогу наспіли патрульні. Це дуже спрощує життя городян, підвищує рівень їх безпеки. А головне – це легко реалізувати! Проекти з SmartCity є не тільки в Європі. Наприклад, у Сеулі ідеї "розумного" міста вже реалізовані. У них вивозять сміття на основі даних М2М-датчиків баках. Датчики стоять всюди – на стінах будинків, в ліхтарях, в рекламних конструкціях і т. д. Це дозволяє збирати значно більші масиви даних ніж у нас. Причому, всі дані надаються у форматі opendata. API теж відкрито.

За рахунок спрощеного доступу до даних і високого попиту на SmartCity-рішення, створюється конкурентне середовище для стартапів, які працюють за цим напрямом. У січні телеком-оператор AT&T домовився про партнерство з Cisco, Ericsson (нашим глобальним провайдером IT-рішень), Intel, IBM, Deloitte та GE. Суть у створенні нового фреймворку для "розумних міст". Він спростить об'єднання різних складових SmartCity в єдиний проект. Партнерство буде сфокусовано на підключених автомобілях та інтернеті речей. Саме ці ніші вважаються найбільш перспективними. Дослідження Frost & Sullivan прогнозує, що вже через п'ять років «розумні» міста стануть "можливістю на $1,5 трлн".

Я теж впевнений, що SmartCity – це вкрай важливий напрямок для розвитку. І Київ повинен стати прикладом не тільки для інших українських міст, але і для європейських. Минулого року Київстар допоміг КМДА розробити правильні маршрути громадського транспорту. У цьому – плануємо запустити пілот з ідентифікації через MobileID. Це дозволить спростити процеси в суспільстві, від фінансових операцій, логістичних ланцюгів і держзакупівель до електронних підписів.

Незабаром ми представимо і рішення HeatMaps, яке буде корисне для рітейлу. Бізнесмени, які хочуть відкрити свою торгову точку або сервісний центр, зможуть оцінити потік трафіку людей в певні дні, години на конкретній вулиці. Відповідно, ми допоможемо спрогнозувати, де комерційний успіх буде більше. І не заповнювати вулиці горезвісними МАФами. Всі рішення для SmartCity – давно очікувані. Вони прискорять розвиток транспорту, медицини, будівництва, дозволять зробити місто безпечнішим. Я сподіваюся, що вже через пару років ми побачимо нове місто – як і раніше, зелене і прекрасне, але вже більш розумне

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: