Чому я не боюся програвати

0 коментувати
Ми звикли боятися помилок – аж надто живі спогади про іспити, оцінки, критику за неправильно висловлену позицію, несхожість на інших, неможливість вписатися в чинний лад

І найгірший страх – програти.

Нас виховують перфекціоністами – ми боремося за відмінні оцінки, вірячи в щастя, гарантоване тільки відмінникам, і часто переносимо цю віру в доросле життя. Тільки перемога, ніяких компромісів! І тут, виявляється, все не так однозначно. Мені пощастило – я так і не став перфекціоністом і рано почав працювати. Та швидко зрозумів – є речі й гірші за програш. Зробити ідеальний проект на місяць пізніше терміну – гірше, ніж запустити мінімальний функціонал точно в строк або навіть раніше. Не розпізнати реального покупця і процес покупки, поки вовтузишся з заповненням тендерної документації для формального тендеру – неприпустимо.

У реальному житті неможливо завжди вигравати – на це йде дуже багато часу і ресурсів. Якщо ти йдеш на переговори і тримаєш в голові тільки переможний сценарій – ймовірність програшу росте на очах через ейфорію. У комунікації з колегами, клієнтами, партнерами потрібно зважати на різні фактори і вміти поступитися своїми позиціями.

Наведу дуже конкретний приклад. Щоразу, коли мої підлеглі заявляють про потенційну велику угоду, ми її аналізуємо. Оцінюємо не тільки з точки зору потенційного рахунку та кількості додаткових послуг (того ж Microsoft Office 365), які ми можемо продати, але і з точки зору обсягу зусиль команди для здійснення продажу. Якщо робоча група з 3 осіб протягом місяця розроблятиме індивідуальний тариф для корпорації, яка принесе 12 тис. грн на рік, то ми більше втратимо, ніж здобудемо. Витрати будуть компенсуватися занадто довго. Але як красиво програти?

Команда Київстар регулярно проходить навчання за методологією Miller Heiman. І ми знаємо секрет, яким я готовий поділитися з вами. Не хочете витрачати час на програш? Зробіть так, щоб потенційний клієнт сам відмовився. Все просто (посміхається – ред.). Цінуйте свій час, сили і емоції. Lose fast! Не бійтеся програти – не дозволяйте страху приховати від вас потенційні можливості для зростання та розвитку.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: