Найкращий тиждень за 7 років

3 грудня 2018, 11:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Пом'якшений тон висловлювань Джерома Пауелла і сподівання на успіх Трампа в Буенос-Айресі стали чудовими каталізаторами для ринку, який минулого тижня показав рекордні результати: S&P 500 (+4.8%, за тиждень), Dow Jones (+5.6%) і Nasdaq (+5.7%). Для S&P 500 це був найкращий тиждень з 2011 року, для Dow – з 2016- го.

Позитивні чутки про настрої протиборчих китайської і американської сторін почали просочуватися ще до початку переговорів. Один з представників китайської делегації, зокрема, заявив, "що консенсус неухильно зростає". Після того як переговори і обіди завершилися, президент Трамп, як завжди, написав у Твіттері, що йому кортить скликати прес-конференцію і розповісти про грандіозний успіх, якого він досяг під час зустрічі G20, включно з дуже важливою зустріччю з Сі Цзіньпіном. Але, прес-конференцію було вирішено відкласти до завершення всіх траурних церемоній, пов'язаних зі смертю президента Буша-старшого.

У цілому ж, лідери країн, що брали участь у зустрічі G20, домовилися про необхідність реформи WTO, продовження боротьби з кліматичними змінами, а також важливвість оподаткування цифрової економіки. Водночас, було вирішено, що під час підготовки заключного комюніке буде накладено табу на обговорення будь-яких тем, пов'язаних із протекціонізмом, і нечесними практиками у зовнішній торгівлі. Останнє було вирішено з урахуванням зовнішньоторговельного тертя між США і Китаєм, яке триває.

10 з 11 секторів S&P 500 завершили п'ятницю підвищенням. Єдиним невдахою була енергетика (-1.0%), як наслідок падіння січневих ф'ючерсів на нафту. Чемпіонами зростання стали комунальні компанії (+1.5%), охорона здоров'я (+1.1%) та інформаційні технології (+1.1%).

Крива прибутковості US Treasuries трошки підрівнялася. Дворічні додали 1 бп і торгуються на рівні 2.81%, а прибутковість десятирічних знизилася на 3 бп, до 3.01%.

Січневі ф'ючерси на WTI знизилися на (-1.0%), до $50.93, за барель, оскільки у ринків є сумніви, що Росія приєднається до Саудівської Аравії і знизить рівень виробництва. Хоча, на зустрічі G20 Путін і король Салман спілкувалися ніжно і нагадували найкращих друзів.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.4%), до позначки 97.20. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1320.

Ф'ючерси на золото знизилися до рівня $1,222.10, за унцію.

Чого чекати цього тижня

У середу Нью-Йоркська біржа і Nasdaq будуть закриті на честь померлого на 94-му році життя президента Джорджа Буша-старшого.

У четвер, найімовірніше, відбудеться прес-конференція Трампа про підсумки поїздки в Аргентину. Втім, не сумніваюся, що все-таки досить багато інформації з'явиться вже сьогодні, до офіційної прес-конференції. Безумовно, тема торгівлі, як і раніше, залишається найважливішою для ринків, і будь-які важливі новини стануть потужним каталізатором для ринків.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал