За чим варто уважно стежити інвесторам цього тижня

15 квітня 2019, 17:00

Занепокоєння викликають Туреччина і Аргентина

Хороші результати першого кварталу, оприлюднені JP Morgan Chase в п'ятницю, не тільки «врятували» минулий тиждень, але, найімовірніше, можуть задати хороший тон тому, що починається, коли багато відомих компаній почнуть рапортувати свої квартальні результати.

Відео дня

Очікується, що в першому кварталі прибуток компаній з S&P 500 знизиться, на 2.5%, вперше з 2016 року. З іншого боку, прогнозується, що виручка зросте, в середньому, на 4.8%.

Зараз, корпоративні результати, напевно, найбільш значущий каталізатор, від якого буде залежати подальший розвиток подій. Ліквідність і зворотний викуп, дали потужний поштовх ринку – це, звичайно, чудово, але без прибутку і позитивного грошового потоку довго радіти життю не вийде.

На цьому тижні нас чекають результати банків: Bank of America, Bank of New York Mellon, Сitigroup, Goldman Sachs і Morgan Stanley. Крім них, Johnson & Johnson, IBM, Netflix, PepsiCo, Unilever і багато інших з S&P 500, тож, буде про що говорити.

З макроекономічних даних нас чекають результати індустріального сектора, дані поз роздрібних продажів, торговий баланс і ряд інших показників, які, будемо сподіватися, дадуть більше інформації про стан і перспективи американської економіки. Також, в середині тижня, 17 квітня, дані про ВВП, за перший квартал, оприлюднить Китай.

На ринках, що розвиваються, занепокоєння викликають Туреччина і Аргентина. Протягом останніх 10 днів девальвація аргентинського песо досягла історичних максимумів, навіть незважаючи на те, що МВФ надав транш в $10.8 мільярда для стабілізації валюти.

Турецька ліра, що падала дев'ять останніх тижнів з десяти, наблизилася до тривожного рівня шести лір за долар. Плани економічних реформ, оголошені турецьким урядом минулої середи, не справили враження на інвесторів, в той же час плани, пов'язані з придбанням російських комплексів ППО, С-400, і знижуються золотовалютні резерви не можуть не викликати тривогу.

Наступні чотири тижні будуть «короткими», завдяки низці свят, починаючи з Великодня. Багато інвесторів вважають, що невисокі очікування щодо корпоративних результатів першого кварталу, надії на стимулювання китайської економіки, відкладений Brexit й американо-китайські переговори, що тривють, вже закладені в нинішні ціни і «огорнули ринок спокоєм». Дійсно, це підтверджує VIX, «індекс страху», що демонструє найнижчі значення з початку жовтня. Проте, на думку аналітиків Reuters, в «короткі тижні», коли трейдерів на ринку менше, ніж зазвичай, і ситуація виглядає більш розслаблено, в разі якихось сюрпризів значно зростає ризик несподіваних сплесків волатильності, а то й серйозних аварій.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Звучить трохи іронічно, але впевнений, що багато інвесторів стоячи б аплодували якомусь серйозному краху, який зміг би задати новий зрозумілий ринку тренд.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X