Віра сильна, але стає дедалі страшніше
Корекції не сталося. На тлі цін, які коливаються в діапазоні історичних максимумів, драматичне зниження індексів у понеділок інстинктивно було сприйнято за початок можливої корекції. Але цього не сталося.
Виявилося, що грошей та ентузіазму в інвесторів ще вдосталь для того, щоб цілком викупити чергове падіння та продовжити підштовхувати ринок на «північ». Оптимізму додали хороші результати компаній у другому кварталі та впевнений корпоративний погляд у майбутнє. Навіть різке збільшення кількості нових заявок із безробіття на цьому тижні, із 368 до 419 тисяч, багато хто розглядав, як тимчасову складність. Як заявив один керуючий гедж-фондом: «Дорога у світле майбутнє ніколи не буває рівною».
До обговорення інфляції долучився президент Байден. Він висловив упевненість, що нинішнє зростання цін носить тимчасовий характер і не перетвориться «на довгострокову інфляцію, що не піддається контролю». Звідки він це знає — невідомо, але за всіма правилами політичної гри говорити протилежне або робити вигляд, що проблеми не існує, теж було б неправильно.
Пандемія не здається, навіть попри успіхи вакцинації. У Таїланді кількість хворих сягнула максимуму з початку пандемії, а в Індонезії найбільшого значення за останні одинадцять місяців. У Великобританії заражених найбільше у світі й навіть прем'єр Джонсон вирушив на самоізоляцію після контакту з зараженим міністром охорони здоров’я. Але схоже, що політичної волі для нових карантинів ні в кого немає, і Великобританія на цьому тижні прийняла рішення про зняття коронавірусних обмежень. У США кількість інфікованих за тиждень збільшилася на 60%, хоча число госпіталізованих лишається, як і раніше, на низькому рівні.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.