Конфлікт навколо НКРЕКП : вихід із піке
Нагадаю, що Циганенко спричинив колапс у діях НКРЕКП, коли несподівано терміново захворів.
Багато хто побачив у цьому руку Григоришина, з яким колись працював Циганенко. Також зацікавленим у такій ситуації може бути і Коломойський як власник промислових підприємств . Феросплавні заводи Коломойського потребують дешевої електроенергії, щоб їх власник отримував прибуток. А голова НКРЕКП Дмитро Вовк уже неодноразово заявляв, що тарифи для промислових споживачів (не для населення) будуть зростати на 10-15%.
Відповідно, регулятор опинився без кворуму і не може ухвалювати рішення по всіх питаннях – розрахунки, законодавство про новий ринок електроенергії, тарифи, проходження опалювального сезону і ще десятки не менш важливих питань.
Словом, похворіти Циганенку нормально не вийшло. Проте, і після свого звільнення інтригуючий "фактор Циганенка" продовжує хвилювати кращі уми країни. Як наслідок, знайшлось багато бажаючих побачити у такому рішенні про звільнення лише одного Циганенка поглиблення конфлікту навколо НКРЕКП. Адже Порошенко не ухвалив рішення по другому члену НКРЕКП – Вікторії Морозовій.
Але такий розвиток подій може мати якраз ціллю виведення кризи навколо НКРЕКП із режиму "колапсу" у режим "мінімалізму" – робота наявними ресурсами. Це означає, що по Морозовій президент не буде видавати указу, її повноваження будуть продовженні і вона далі буде працювати. Але буде переглянуте також питання кворуму, щоб троє членів НКРЕКП могли ухвалювати рішення. Таким чином це буде вихід НКРЕКП із затяжного піке.
Такі дії з боку президента Порошенко щодо НКРЕКП в даній ситуації не приведуть до "омертвіння" ринку енергетики, а навпаки дадуть можливість усім учасникам енергоринку проводити платежі, здійснювати закупки, продовжиться процес роботи над законодавством для нового ринку електроенергії. Такий розвиток подій є логічним з точки зору вирішення проблеми, а не її створення.