Потоп в Ocean Plaza. Хто виплатить компенсацію постраждалим
Що робити, якщо вам завдано збитків в результаті пошкодження магістрального трубопроводу біля ТРЦ Оcean Plaza
В результаті ситуації з Ocean Plaza, постраждали 10 осіб, ряд машин, які були припарковані біля торгового центру пошкоджені.
Зараз виникає питання: хто буде це все компенсувати?
Заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелєєв повідомив, що київська міська адміністрація має намір компенсувати лікування постраждалим людям, збиток водіям, авто яких постраждали. Що ж стосується збитків, яких зазнали магазини, то тут мова навіть не йде, оскільки як заявило Київтеплоенерго Ocean Plaza був побудований з порушенням нормативів у охоронній зоні тепломереж. Питання звичайно ж виникає: як прийняли в експлуатацію?
Що робити, якщо вам завдано збитків в результаті пошкодження магістрального трубопроводу біля ТРЦ Оcean Plaza 13.01.2020
Спочатку варто звернутися з претензією до КП «Київтеплоенерго» про відшкодування шкоди, а в разі незадоволення вимог претензії — до суду.
Одночасно, потрібно пам’ятати про можливість звернення відразу в суд без звернення до КП «Київтеплоенерго».
При зверненні до суду варто врахувати доказову базу, оскільки саме від цього буде залежати розмір матеріальної і моральної компенсації. Розмір матеріальної компенсації буде покривати збитки за видатками на лікування, а розмір моральної шкоди вираховується з огляду на психологічні та моральні наслідки події для потерпілого. Щоб підтвердити моральну травму, як правило, проводиться експертиза психоемоційного стану — посттравматичний синдром. Таку експертизу моральної шкоди проводить Бюро судово-медичної експертизи при МОЗ.
Варто звернути увагу, що позови фізичних осіб про відшкодування шкоди можуть подаватися за місцем знаходження відповідача, місцем проживання фізичної особи — позивача, або за місцем заподіяння шкоди (ч. 3 ст. 28 ЦПК України).
Якщо позов подає юридична особа, то така особа може звертатися як за місцезнаходженням відповідача, так і за місцем заподіяння шкоди (ч. 8 ст. 29 ГПК України).
За розміром самої компенсацій, цікавий приклад відшкодування в США українській емігрантці $ 95 600 000 за заподіяну фізичну і моральну шкоду через обвал торгового центру в Філадельфії.
Однак, для України поки що рекордна сума моральної компенсації є 100 000 євро, яка прийнята Європейським судом з прав людини у справі «Савицький проти України» (заява № 38 773/05, рішення від 26.07.2012).
Чому саме до КП «Київтеплоенерго» варто звертатися щодо відшкодування збитку?
Згідно з нормами цивільного законодавства (ст. 1166, 1167 ЦК України) як майнова, так і моральна шкода відшкодовується особою, яка її завдала.
Метою діяльності КП «Київтеплоенерго» є забезпечення належної експлуатації об'єктів теплопостачання, що належать територіальній громаді міста Києва.
Тобто, в результаті незабезпечення належної експлуатації трубопроводу КП «Київтеплоенерго» завдано збитків.
Якщо завдано шкоди вашому здоров’ю або ваше майно пошкоджено через витік гарячої води, вам необхідно зробити попередньо ряд дій з метою компенсації шкоди.
При завданні шкоди здоров’ю необхідно звернутися в медичний заклад для фіксації такого ушкодження здоров’я. Якщо ви застрахували своє здоров’я — невідкладно також повідомте страхову компанію про настання страхового випадку.
Для фіксації факту пошкодження автомобіля необхідно звернутися в поліцію для фіксації події і пошкоджень. У разі, якщо автомобіль застрахований — невідкладно повідомте страхову компанію про настання страхового випадку.
Крім того, в разі пошкодження майна необхідно проводити експертизу для визначення розміру заподіяної шкоди. Такими експертизами можуть бути будівельна (для будівлі), автотоварознавча (для авто).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.