Хто виграє від конфлікту в Сирії

0 коментувати

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Хороших квартальних результатів, оприлюднених банками в п'ятницю, було недостатньо, щоб ринки продовжили рости і в останній день минулого тижня, але, в цілому, за тиждень, основні індекси продемонстрували зростання: S&P 500 (2.0%); Dow Jones (1.8%) і Nasdaq (2.8%).

Найімовірніше, очікування хороших результатів від провідних банків були вже закладені в ціну, що, в кінцевому підсумку, призвело до розпродажу в фінансовому секторі (-1.51%). Та й очікування ракетних ударів по Сирії не підштовхувало інвесторів до активних покупок.

Один з небагатьох секторів S&P, який поки що виграє від сирійського конфлікту – це енергетика, що є прямим наслідком зростання ціни на нафту. Ф'ючерси на WTI в п'ятницю досягали $67.58 за барель, а це найвищий рівень за останні три роки.

Також, невелике зростання продемонстрували нерухомість і комунальні підприємства (utilities), що традиційно є "захисними", менш ризикованими, галузями.

Ціна на золото за тиждень виросла трохи більше 1%, до $1,348.6.

Прибутковість 10 річних US-Treasuries за тиждень додала 5бп, досягнувши 2.82%, дворічні виросли на більш ніж 9 бп і закінчили тиждень на рівні 2.37%. Різниця в прибутковості дво- і десятирічних облігацій скоротилася до 45 бп, що є мінімальним значенням з вересня 2007. Як правило, вирівнювання кривої прибутковості є типовою характеристикою періоду підвищення процентних ставок і викликає побоювання з приводу можливої ​​економічної рецесії.

Чого чекати на цьому тижні

По-перше, воєнні дії в Сирії відсунули на другий план американо-китайські торгові тертя. Найімовірніше, воєнний конфлікт і все, що відбувається навколо нього, стане основною рушійною силою для ринків на цьому тижні.

По-друге, як завжди, буде оголошений ряд економічних індикаторів, з яких найважливішим буде звіт про роздрібні продажі, очікуваний сьогодні, в понеділок. Роздрібні продажі складають більше двох третин американської економіки і дають відмінне уявлення про те, куди вона рухається. Очікується, що в березні роздрібні продажі виросли на 0.4%, в порівнянні з лютим.

По-третє, сезон оголошення квартальних результатів набирає обертів і будемо сподіватися, що позитив на корпоративному рівні дозволить здолати геополітичні тривоги.

По-четверте, політичні інтриги в США і інформація про те, що президент Трамп може звільнити заступника генпрокура Рода Розенштайна і спецпрокурора Роберта Мюллера, що керують розслідуванням про вплив Росії на вибори, найімовірніше, негативно позначаться на ринках.

Ну і останнє, розмови про нові санкції проти Росії, найімовірніше, завдадуть шкоди російській фінансовій системі, але навряд чи справлять якийсь значущий вплив на глобальні ринки.

Гарного всім тижня!


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: