Коли Юля проти Юлі і країна в шизофренії

18 вересня 2017, 18:30
У парламент внесли законопроект Юлії Тимошенко, який вона подавала у далекому 2008 році

Закон про Ринок землі. Тоді Юлія Володимирівна не була в опозиції, а значить в її промовах було трохи більше здорового глузду.

Тоді вона вважала, що мораторій – це зло, а країні потрібен ринок землі. І її уряд вніс відповідний законопроект. Хороший, правильний законопроект. Який створить ліберальний ринок. Загалом, свято.

Відео дня

Законопроект, зокрема, дозволяв купувати паї у держави і у приватних власників. Покупцями могли виступати юридичні та фізичні особи. Більше того, навіть юридичні особи зі 100% іноземним капіталом. Прийми цей закон український парламент 9 років тому, і вже зараз земля коштувала би набагато вище $1 тис. за гектар. А багато українських селян жили б зовсім по-іншому.

Але закон не прийняли. В українському селі, як і раніше процвітає кріпацтво, агрохолдинги вичавлюють селян, у країну так і не зайшли десятки мільярдів доларів інвестицій.

Не приймуть його, скоріш за все, і зараз. Ось Юлія Володимирівна точно проти цього законопроекту. Який сама ж і створила. Тобто, вона виступає проти себе, Юлії Володимирівни колишньої. Таке буває. Особливо з віком.

Васали Юлії Володимирівни вже запевняють, що її Кабмін подав той законопроект сам по собі, а глава уряду була не в курсі. Ми таке вже знаємо, бачили. Так зазвичай і буває з Юлією Володимирівною. То газовий контракт підписується сам по собі, то законопроект подається. Прямо, карма якась.

Може бути це тому, що Юлія Володимирівна – демократ і ліберал, який збирає навколо себе лідерів і дозволяє їм сперечатися з першою особою? Поважає думку кожного і не застосовує волюнтаристських методів щодо неслухняних? Напевне так. Адже інакше просто було б неможливо.

Доля цього законопроекту, звісно, ясна. Він ляже під сукно, як і сотні інших важливих законів, до яких не доходять руки депутатів. е на часі" – вибори ж на носі. Не час для державних справ. Треба боротися за голоси людей, яких вони вже встигли залякати власною пропагандою. А треба плутати їх ще більше. Кричати на площах і телеекранах про те, що землю вивезуть ешелонами до Китаю і Катару. Лякати про олігархів, які для чогось скуповуватимуть землю у людей за копійки, хоча вони зараз прекрасно за копійки орендують цю землю у тих же людей.

І країна буде продовжувати жити в шизофренії. Коли хочеться жити добре, але робити нічого для цього в жодному разі не можна. Коли Юля проти Юлі. І коли всім це подобається.

Текст розміщений з дозволу автора. Оригінал читайте тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X