Коли чекати справжньої податкової реформи

24 лютого 2016, 17:28
Вже два роки уряд Арсенія Яценюка намагається провести податкову реформу

Банкет, розпочатий попередньою владою, продовжується, і платять за нього найбідніші громадяни України. Продовжується дерибан бюджету. З весни 2014 року, вже два роки проведення якихось форумів, круглих столів, індустріальних майданчиків, створення центру реформ, англомовні радники і ... нічого.

Відео дня

Замість комплексної ліберальної реформи, спрямованої на розвиток підприємництва і зростання економіки, вже двічі, під Новий рік імітація реформ, зниження ставок з умовами, задоволення політики зовнішніх кредиторів. Введення системи депонування ПДВ - це взагалі апогей фіскального пресингу і по цьому параметру наш прем'єр з міністром фінансів - "попереду планети всієї", і це на тлі повного падіння економіки, катастрофічного рівня інфляції, відсутності реструктуризації податкової служби (хоча правильніше було б взагалі фіскальну службу ліквідувати).

Замість комплексної ліберальної реформи Кабмін задовольняє зовнішніх кредиторів

Інтелектуальної служби фінансових розслідувань достатньо, щоб виявити "злісних" неплатників. Адже все просто: українців не можна змусити платити, але можна створити умови, за яких вони будуть робити це самі і добровільно. Без розвитку підприємництва і зростання економіки - борги віддавати буде нічим.

Волонтери в нашій країні не тільки армію утримують та старців годують, але й реформи проводять. Команда підприємців, економістів, аудиторів в 2015 році підготувала Законопроект 3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації" (далі Закон №3357), який був підтриманий понад 120 депутатами, громадськими радами при ДФСУ, Мінфіні, МЕРТ, бізнес асоціаціями.

Ми не опускаємо руки, наша команда буде як і раніше працювати, будемо вносити правки з урахуванням зауважень бізнесу (дивись портал http://taxes.in.ua/). Зараз в рамках подальшої роботи над проектом Закону створено Інститут ліберальної економіки. Завдання нашої команди - дописати в першому півріччі 2016 року Закон №3357, провести зустрічі з зовнішніми донорами, роз'яснити нашу позицію і отримати підтримку.

Можливо, восени 2016 року, вже новий уряд проведе ліберальну податкову реформу. При чому з першого разу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X