Стисло і зрозуміло: Укрпошта вийшла на прибуток у $25 млн, авіарейси в ОАЕ скорочуються

21 січня 2020, 13:11

Вівторок, 21 січня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Китайська CRCC, гігант у сфері будівництва залізниць, і Укрзалізниця підписали в понеділок меморандум про співпрацю. Мета — модернізувати залізничну систему України і розвивати Україну як країну транзитного залізничного транспорту для торгівлі Китаю з ЄС. Нині «Укрзалізниця» оцінює китайські електровози на суму в $1 мільярд. На церемонії підписання заступник генерального директора CRCC Ван Хунвей заявив, що його компанія відкриє офіс у Києві в цьому році.

Відео дня

 • Укрзалізниця хоче співпрацювати з CRCC, щоб збільшити транзит китайських контейнерних поїздів у ЄС. У минулому році Білоруські залізниці обробили 338 500 контейнерів на поїздах, що курсують між Китаєм і ЄС, що приблизно вдвічі перевищує обсяг 2018 року. CRCC є основним гравцем Пекінської ініціативи «Один пояс, один шлях», яка спрямована на створення торгових повідомлень між Китаєм і його торговими партнерами.

 • «Ми очікуємо, що співпраця між Укрзалізницею і CRCC істотно поліпшить стан транспортної інфраструктури», — сказав на церемонії міністр інфраструктури Владислав Криклій. «Ми прагнемо залучити прямі структурні інвестиції у створення високошвидкісної залізничної мережі, причому не тільки між містами-мільйонниками в Україні, а й поєднати Україну з Європою... З Варшавою, Будапештом і Бухарестом, туди можна буде доїхати не більше ніж за три години, а переїзд із Києва до Одеси займе 1,5 години замість нинішніх 7-8».

 • Дві приватні чеські залізничні компанії планують запустити потяги між Прагою і Львівською областю протягом наступних шести місяців. Спочатку поїзди відправлялися на Мостиську-2, українську прикордонну станцію, де починається європейська колія. якщо «Укрзалізниця» виконає плани з будівництва 70 км шляху європейської колії до Львова, потяги курсуватимуть між Прагою та Львовом.

 • В середині березня Leo Express планує запустити потяги між Прагою і Мостиською 2. 14 червня найбільший чеський залізничний оператор Regio Jet хоче запустити нічні поїзди з Праги в Мостиську-2, повідомляє сайт новин польських залізниць Rynek Kolejowy.

 • Згідно з повідомленнями преси, швейцарсько-грузинський консорціум «Рісо-Херсон» виграв тендер Міністерства інфраструктури на 30-річну концесію на експлуатацію Херсонського морського порту. Херсонський порт вважається невеликим, обробляючи вантажі Дніпра і Чорного моря.

 • Починаючи з 87 об'єктів державної власності в цьому місяці, Фонд державного майна повинен приватизувати більше 300 об'єктів державної власності в цьому році, майже по одному в день. Прем'єр-міністр Гончарук пише в Telegram, що доручив голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку «провести прозору приватизацію понад 300 об'єктів, запланованих на цей рік».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Уряд передає 35 заводів Укрспирту в Фонд державного майна для приватизації, повідомляє Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства. З 35 заводів, вісім працють, сім можуть відновити виробництво протягом місяця, 16 потребують значної модернізації, а чотири повинні бути закриті.

 • Державна поштова компанія «Укрпошта» в минулому році досягла прибутку в $25 млн, вийшовши зі збитків у $30 млн в 2018 році, повідомляє компанія. Укрпошта, в якій працюють 76 000 осіб, збільшила чистий дохід на 21% до $342 млн. Конкуруючи з приватною службою доставки «Нова Пошта», «Укрпошта» придбала 547 нових автомобілів, 8 300 нових комп'ютерів і 5 000 торгових точок для безконтактних транзакцій.

 • За даними Worldwide Comparison, дослідження британської компанії BDRC Continental і провайдера Cable.co.uk, у України другий у світі за дешевизною інтернет. Середня вартість підключення в Україні становить $6,64 на місяць, всього на чотири центи більше, ніж у Сирії. Україна є частиною дешевого інтернет-пулу країн Східної Європи. Після України рейтинг такий: Росія — $7,35 на місяць; Румунія — $8,15 на місяць; і Білорусь — $9,87 на місяць.

 • Виробництво яєць в Україні зросло на 3,4% за рік, до 16,7 млрд, — повідомляє Державна служба статистики України. Це зростання слідує за збільшенням продажів на 4,1% в 2018 році.

 • Виробництво молока в Україні скоротилося на 3,7% за рік до 9,7 млн тонн, повідомляє Служба статистики. Обсяг молочних продуктів знизився на 1,4%. Домогосподарства знизилися на 4,6%. Це слідує за падінням на 2,1% в 2018 році.

 • Чисельність сільськогосподарських тварин у минулому році скоротилася на 4,7-5,7%, повідомляє Служба статистики. Кількість корів знизилася на 5,7% до 3,1 мільйона. Кількість свиней знизилася на 4,9% до 5,7 млн а овець і кіз знизилася на 4,7% до 1,2 млн.

 • Птахівництво виросло на 3,6%, до 219,4 мільйонів на 1 січня. У 2018 році птахівництво також зросло на 3,3%.

 • Через заборону Україною перельотів над Іраком і Іраном авіакомпанія SkyUp 1 лютого призупинить свої рейси в Шарджу (ОАЕ) із Запоріжжя, Львова та Харкова. Після катастрофи літака МАУ в Ірані, SkyUp був змушений направляти літаки через Єгипет і заправлятися в Туреччині, що додало три години до рейсів Шарджа-Україна.

 • Україна закликає Іран повернути «чорні скриньки» пасажирського літака МАУ, збитого 8 січня над Тегераном, в результаті чого загинули 176 осіб на борту. Тіла 11 українців прибули в неділю до Борисполя. Іран пообіцяв повернути Україні уламки. Але іранські офіційні особи зробили суперечливі заяви про те, чи дозволять вони «чорних скринькам» залишити Іран.

 • МАУ була єдиною авіакомпанією з топ-10, яка обслуговує Україну, яка скоротила свої рейси в минулому році. Авіакомпанія МАУ скоротила свої польоти на 5%, до 58 773, за даними агентства з управління повітряним рухом Украерорух. Всі інші авіакомпанії святкували двозначне зростання. Дисконтні авіалінії показали найшвидше зростання: Ryanair виріс на 438%, до 9 295 рейсів; Wizz Air виріс на 37%, до 20 944; і SkyUp виріс на 341% до 10 061.

 • Завтра президент Зеленський виступає на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Потім він зустрінеться з інвесторами в Українському домі в Давосі. У четвер він буде в Єрусалимі, брати участь у 75-й річниці звільнення Освенцима.

Від редактора:

Український Дім Давос відкрився в понеділок увечері з акцентом на жінок. Після виступів ради, що складається виключно з жінок, відбулася дискусія на тему «Жінки-лідери: глобальний вплив». Алекса Чопівська, виконавчий директор Українського Дому, була головним модератором. Учасниками були: Шерон Іскі, голова Наглядової ради ПриватБанку; Шеннон Калаянамітр, венчурний партнер, Gobi Partners; і Оксана Лунів, головний диригент Оперного театру Грацу і філармонічного оркестру Грацу.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X