Стисло і зрозуміло: Українці купують мотоцикли, Google відкрив R&D офіс у Києві, хто представить Україну в Давосі

16 січня 2020, 12:00

Четвер, 16 січня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Power China, велика китайська будівельна компанія, яка бере активну участь у Пекінській ініціативі «Один пояс, один шлях», підписала у вівторок меморандум про співпрацю з регіональними чиновниками з метою розвитку міжнародного аеропорту Рівне. Найбільший аеропорт на північному заході України, має злітно-посадкову смугу радянської епохи довжиною 2 626 метрів. Займаючи 13-е місце в країні за кількістю пасажирів, аеропорт Рівне обслужив лише 11 000 пасажирів у минулому році, в основному на рейсах SkyUp в Єгипет.
Відео дня
 • Розташований за 100 км на схід від польського кордону, Рівне вважається потенційним центром міжнародних вантажних перевезень. Power China, одна з провідних світових компаній з проектування машинобудування, реалізує два великих проекти в Україні. Навколо Житомира будується 6-смугова 22-кілометрова об'їзна дорога з трьома розв'язками і 10 мостами. На півдні Пекінська компанія є партнером з проектування, закупівель та будівництва норвезького NBT, який будує 63 вітрових турбін потужністю 250 МВт в Сиваші, Херсонської області.
 • Пасажири літаків скоро зможуть користуватися інтернетом під час польоту по Україні, від зльоту до посадки, вирішив вчора Кабінет Міністрів України. «Українці зможуть користуватися інтернетом навіть під час польоту на літаку», — сказав прем'єр-міністр Гончарук. Розширення мобільних мереж, додав він, «є важливим кроком на шляху до появи високоякісного інтернету в невеликих селах і віддалених регіонах».
 • Через п'ять років після катастрофи Malaysia Airlines над окупованим Донбасом іноземні авіакомпанії поступово повертаються до польотів через повітряний простір України, повідомляє державна служба повітряного руху Украерорух. Трафік напрямку виріс в річному численні на 13%, до 141 680. Після липневого збою 2014 року трафік впав на 75%. Два роки тому рівень трафіку почав повзти вгору, а торішній рівень становить 40% від рівня 2013 року. Транзитні перельоти вносять основний внесок у бюджет агентства з управління повітряним рухом в Україні.
 • Deutsche Bahn, найбільша залізнична компанія Європи, в найближчі дні відправляє делегацію до Києва для обговорення з Укрзалізницею стратегічного партнерства, повідомляє Центр транспортних стратегій. До залізничних керівників приєднаються керівники з німецької електроенергетичної компанії E. ON, пише Дмитро Стратіевський, колишній депутат Бундестагу, на своїй сторінці в Facebook. Після трирічного обговорення партнерства, експерти опитані CTS, бачать позитивні сторони: використання німецьких технологій для модернізації залізничної інфраструктури України; спільні проекти для кращої організації переміщення вантажів і пасажирів з України в ЄС; і розвиток транзитних перевезень.
 • Під час зимового затишшя будівництва доріг Кабінет міністрів затвердив 4 034 км ділянок доріг, які будуть відновлені в цьому році — на дві третини більше, ніж в минулому році. З них, 1 345 км доріг загальнодержавного значення, які пов'язують регіональні столиці. Дорожній бюджет цього року становить рекордні $1,3 млрд
 • Продажі нових мотоциклів і мопедів підскочили на 50% в минулому році до 34 000, повідомляє Auto-Consulting. Аналітична група пише: «Український ринок мотоциклів пережив справжній бум продажів у 2019 році і, безперечно, увійде в історію як один з найуспішніших».
 • Президент Зеленський зустрінеться з інвесторами на наступному тижні в «Українському домі Давосу». Інвестори, які беруть участь у чотириденних засіданнях: Йохан Еліаш, голова і генеральний директор HEAD; Юрій Косюк, засновник і генеральний директор МХП; Михайло Юркович, генеральний директор TIU Canada; Шеннон Калаянамітр, венчурний партнер Gobi Partners. Алекса Чопівскі, виконавчий директор Ukraine House Davos, каже: «Ми прагнемо розповісти реальну історію про Україну: вийти за межі заголовків і показати новаторські зміни, що відбуваються в країні, що стимулюють компанії і сектори, що  швидко зростають, а також деякі з найбільш привабливих інвестиційних можливостей в Європі».
 • Приватизацію 3 000 державних компаній в Україні буде просувати в Давосі Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна. На Всесвітньому економічному форумі він виступить на тему «Україна — місце сили Європи» і проведе двосторонні зустрічі з іноземними інвесторами, зацікавленими в Україні.
 • Щоб допомогти інвесторам отримати більш точну і вичерпну інформацію про державні компанії для продажу, минулого тижня Фонд держмайна запустив роботу в тестовому режимі «віртуальної кімнати даних». Ці сховища документів повинні бути створені для найбільшої з 500 компаній, запланованих до продажу в цьому році.
 • Вінницький авіаційний завод — один з дев'яти оборонних заводів часів холодної війни, які «Укроборонпром» планує продати з аукціону в цьому році через Фонд державного майна. Інші включають Запорізький авторемонтний завод; Івано-Франківський котельно-зварювальний завод; 171-й Чернігівський ремонтний завод; Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння; Харківський завод транспортного обладнання; а в Києві — Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління та Укроборонресурси.
 • Google Україна відкрила офіс досліджень і розробок в Києві, третій R&D офіс Google у Східній Європі після Google Poland і Google Hungary. В Україні Google придбала CloudSimple в листопаді і недавно інтегрувала 30 співробітників у структуру Google, повідомляє AIN.UA. CloudSimple — виріс проект Ciklum, розробляє «VMware» — програмне забезпечення, яке дозволяє користувачам створювати віртуальні машини на фізичних серверах і переносити їх у хмару. Київський офіс знаходиться в бізнес-центрі Астарта.
 • Протягом листопада частка відновлюваної енергії в Україні зросла більш ніж удвічі, збільшившись з 1,7% до 4,1%. За той же період частка електроенергії, виробленої тепловими електростанціями, знизилася з 38% в листопаді 2018 року до 32,0% в листопаді 2019 року, повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля. За даними Державного агентства з енергоефективності, в минулому році в сонячну, вітряну і біогазову енергію було інвестовано €3,7 млрд, що дозволило створити 4 500 МВт потужностей. Сьогодні, через невизначеність з майбутнім «зелених тарифів», деякі поновлювані проекти були зупинені.
 • Американська Holtec International завершила будівництво і перевезла сховище сухого відпрацьованого палива на Чорнобильську АЕС. В наступному місяці почнуться "гарячі випробування" передачі 186 збірок відпрацьованого палива в нове сховище, повідомляє державна електростанція.
 • Зі зростоанням медичного туризму середні витрати іноземних пацієнтів зросли майже на третину в минулому році, до $2 800, говорить Ігор Торський, віце-президент Української асоціації медичного туризму. Торський поговорив з журналістами для просування Глобального медичного туристичного форуму Healthcare Travel Forum 2020 року, який пройде в Києві та Львівській області 22-25 квітня.
 • LC Waikiki, турецька ритейлер, планує збільшити кількість українських магазинів до 90 до 2023 року. Маючи 32 магазини в Україні сьогодні, Waikiki планує в найближчі тижні відкрити свій найбільший магазин за всю історію — дворівневий, площею 1880 квадратних метрів у River Mall на лівому березі Києва. Заснована в 1988 році, мережа нараховує більше 990 магазинів у 47 країнах.

Від редактора:

UBN є медіа-спонсором Українського Дому Давосу, який буде працювати з понеділка до п'ятниці на наступному тижні на Всесвітньому економічному форумі. «Український дім» — це тижневий комплекс заходів, організований Українською асоціацією венчурного капіталу і приватного акціонерного капіталу (UVCA), Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), Фондом Віктора Пінчука та Horizon Capital. У 2019 року в «Українському Домі Давосу» взяли участь понад 7 000 осіб, зокрема світові політичні та бізнес-лідери. Я буду присутній на форумі і писатиму головні новини для UBN на наступному тижні з Давосу. Для отримання додаткової інформації —www.ukrainehousedavos.com.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X