Стисло і зрозуміло: Потік авіапасажирів зріс до 24 млн на рік, український паспорт відкриває двері в 128 країни
Вторник, 14 января. Ежедневный мониторинг главных новостей о бизнесе и экономике в Украине

- Китай витіснив Росію в минулому році, ставши головним торговим партнером України, згідно зі статистикою торгівлі за перші 10 місяців 2019 року. Товарообіг між Китаєм і Україною склав $10,5 млрд, що на 21% більше, ніж товарообіг між Росією і Україною, який склав $8,6 млрд. У останні тижні адміністрації Порошенко, були посилені двосторонні торговельні санкції. Щоб уникнути санкцій, більша частина торгівлі між Росією і Україною проходить через Білорусь. Після Німеччини з $7 млрд і Польщі з $6,2 млрд, Білорусь стала 5-м найбільшим торговим партнером України з $4,4 млрд.
- Український експорт зерна збільшиться на 8% і досягне 54 млн тонн, що є другим рекордним роком поспіль, прогнозує Міністерство економічного розвитку торгівлі та сільського господарства. Протягом першої половини поточного 2019/2020 маркетингового року експорт України збільшився на 32%, до 32 мільйонів тонн. У мільйонах тонн експорт становив: пшениця — 15,1; кукурудза — 12,8; і ячмінь 3.8. Урожай 2019 року зріс на 7%, до 75 мільйонів тонн. При практично незмінному внутрішньому споживанні весь приріст врожаю йде на експорт.
- Пасажирооборот в аеропортах України виріс на 18,5% у порівнянні з минулим роком, до 24,3 млн осіб, повідомляє Державна авіаційна служба України. Для порівняння: пасажиропотік в 2018 році виріс на 24,5%, до 20,5 млн осіб. У минулому році міжнародні перевезення зросли на 20%. На його частку припало 90,5% всіх авіаперевезень в Україні.
- Київський Бориспіль збільшив пасажиропотік на 21,1%, до 15,3 млн осіб. В черговий раз найбільш завантажений український аеропорт, Бориспіль, обробив 63% трафіку країни. З відкриттям Терміналу F минулої весни для міжнародних недорогих перевізників, обсяг міжнародних перевезень Борисполя збільшився на 22,2%. Його внутрішній трафік виріс лише на 8,3%. З метою поліпшення зручностей аеропорту і отримання більшого прибутку Фонд державного майна оголосив у понеділок про намір орендувати на публічних торгах 14 приміщень у Терміналі D і 15 — у Терміналі F.
- У минулому році пасажиропотік другого київського аеропорту ім. Сікорського скоротився на 7%, до 2,6 млн пасажирів. Пасажирський трафік постраждав у результаті переїзду SkyUp і півдюжини авіакомпаній минулої весни в термінал Борисполя F. Після закриття авіакомпанії Ernest Airlines в минулі вихідні, аеропорт Сікорського тепер, по суті, є аеропортом Wizz Air. Будапештська лоукост-авіакомпанія становить 86% іноземних напрямків аеропорту. У минулому році 98% трафіку з Сікорського було міжнародним.
- В туман рейси часто переводять в Бориспіль, оператори аеропорту Сікороского хочуть вирішити цю проблему, розширивши єдину злітно-посадкову смугу аеропорту на 25%, майже до 3 000 метрів. У Борисполі є дві злітно-посадкові смуги: одна довжиною 3 500 метрів, а інша — 4 000 метрів. В межах плану розширення в €100 млн, Денис Костржевський, голова ради директорів аеропорту, попросив місто Київ використовувати 12 гектарів для розширення злітно-посадкової смуги і поліпшення навігаційних систем. Розташований на правому березі, Сікорський вперше відкрився як військовий аеродром в 1923 році, майже за чотири десятиліття до Борисполя.

- Запорізький аеропорт повинен стати в цьому році головним аеропортом на південному сході України. У березні аеропорт відкриває новий термінал вартістю $20 млн, здатний обслуговувати один мільйон пасажирів на рік. Це наступний крок за оновленням злітно-посадкової смуги минулої осені. Незважаючи на закриття злітно-посадкової смуги протягом шести тижнів, у Запорізькому аеропорту пасажиропотік збільшився на 8% в минулому році, до 434 400 пасажирів.
- Приурочені до відкриття нового терміналу, Wizz Air і SkyUp планують запустити рейси цієї весни із Запоріжжя в 12 нових зарубіжних міст. Сьогодні є рейси тільки в три зарубіжних міста. В кінці березня Wizz Air відкриває прямі рейси в Будапешт, Гданськ, Краків, Відень, Вільнюс і Вроцлав. В кінці травня SkyUp планує розмістити Boeing у Запоріжжі і почати польоти в Барселону, Батумі, Бургас, Ланарка, Ріміні і Шарджі. SkyUp вже пропонує рейси в Київ-Бориспіль і Тель-Авів.
- Український паспорт дає можливість безвізового в'їзду в 128 країн світу, що вдвічі більше, ніж десять років тому, згідно з останнім рейтингом Henley & Partners, глобального консультанта з міграції. Подвоївшись з 2010 року, Україна посіла шосте місце з розвитку свободи подорожей за останнє десятиліття. Зараз Україна знаходиться на 43-му місці, значно вище за Росію, яка на 51-му місці.
- Київ подвоїв прибуток від туристичного податку в 2019 році до $2,6 млн. Іноземні гості платять $1,75 за ніч у вигляді податку. Неясно, скільки стягується з 10 000 пропозицій Airbnb в центрі Києва. Марина Хонда, заступник голови Київської міської державної адміністрації, сказала про зростання податкових надходжень: «Це говорить про те, що Київ стає все більш і більш цікавим для туристів як з України так і з зарубіжжя».
- За словами Хонди, в першій половині 2019 року Київ відвідали 900 000 іноземних туристів. Влітку і восени ця цифра була вищою через акцію Ryanair, націлену на Німеччину, Ірландію і Велику Британію.
- Уряд України виділив $10 млн на розвиток туризму в 2020 році. До осені відкриється єдиний туристичний портал — онлайн і по телефону — для допомоги іноземним відвідувачам у поїздках в Україну, каже прем'єр-міністр Гончарук. Він підкреслює: «Необхідно створити всі умови для збільшення потоку туристів, що приїжджають в Україну». Міністерство культури, молоді і спорту створює національне агентство і місцеві туристичні інформаційні центри в регіонах.
- До весни повинні відкритися перші три українські станції Tesla Supercharger, ймовірно, на трасі Київ-Львів, повідомляє Назар Шимоне-Давида, голова Tesla Club Ukraine. Остання модель може давати Tesla ще 120 км потужності за п’ять хвилин.
- Українці зареєстрували 7 542 електромобілі в минулому році, що на 42% більше, ніж в 2018 році, повідомляє Укравтопром. Із 7 012 легкових автомобілів 92% були імпортом. Середній вік становив чотири роки. На Nissan Leaf припадає майже половина нових реєстрацій. З майже 500 000 нових реєстрацій автомобілів в Україні в минулому році електромобілі склали лише 1,4%.
- Кількість пасажирів Київського метрополітену в минулому році практично не змінилася: система продала майже півмільярда квитків. Рейтинг трьох ліній також не змінився: червона лінія — 203 мільйони поїздок; синя — 173 мільйони; і зелена — 119 мільйонів. Найбільш завантажені і найменш використовувані станції з 52 в системі були на червоній лінії. Академмістечко, західний кінцевий пункт лінії, обслужила 21,3 мільйона пасажирів. Дніпро обробила 939 000 пасажирів.
Від редактора:
На щастя, більшість іноземних туристів не можуть читати українською. На станції метро «Золоті ворота», що знаходиться в історичному центрі Києва, табличка інформує про те, що ескалатор проходить тримісячний ремонт. У Борисполі туристи проїжджають через парковку, будівництво якої зайняло десятиліття. З ЦУМу видно пішохідний перехід під Хрещатиком, який був закритий з травня. Чому, через 30 років після краху комунізму, така некомпетентність з боку державних службовців існує?
Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.
Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.