Китайці й Цукерберг поспішають на допомогу

11 квітня 2018, 10:35

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

За мірками останнього часу два дні зростання поспіль – це вже досягнення: S&P 500 (+ 1.67%); Dow Jones (+ 1.79%) і Nasdaq (2.07%).

А все завдяки кому ?! Китайцям і Цукербергу!

Вчора, рано вранці, виступаючи на азіатському економічному форумі, китайський президент Сі Цзіньпін заспокоїв інвесторів, висловившись на підтримку принципів вільної торгівлі і пообіцявши розширити доступ іноземних інвесторів на китайський ринок.

Відео дня

Слухання в Конгресі про витік персональних даних та вплив Facebook на результати виборів у США тривали цілих п'ять годин, були насичені драматичними моментами, але, в цілому, відповіді і пояснення Марка Цукерберга виправдали очікування інвесторів, які почали купувати акції компанії і підняли за один день ціну на (+ 4.5%), до $165.04.

В цілому, 9 з 11 секторів S&P виросли. Попереду всіх були нафтогазові компанії (+ 3.31%), на тлі заяв керівництва США, що удар по Сирії буде завдано незалежно від рішення Радбезу ООН і, як наслідок, зростання цін на нафту на більш ніж 3.0%, до $65.51 за барель WTI.

Технологічні компанії, окрилені можливим доступом на китайський ринок і відповідями Марка Цукерберга на непрості запитання сенаторів, виросли на (+ 2.46%).

"Бронзовим призером" став сектор телекомунікацій, після того, як в пресу просочилися чутки про можливе злиття Sprint і T-Mobile. Акції компаній виросли, відповідно, на (+ 17.12%) і (+ 5.67%).

Серед відстаючих – нерухомість (-0.68%) і компанії зі сфери комунальних послуг (-0.77%). Це абсолютно закономірно, враховуючи, що інвестиція в акції цих компаній, в розрахунку на виплату дивідендів, дуже схожа на покупку облігацій і розглядається як захисна дія.

  • Прибутковість 10 річних US-Treasuries підвищилася на 1 бп і зараз становить 2.80%.
  • Ціна на золото трохи виросла, до $1,342.64 за унцію, швидше за все, через можливу ескалацію конфлікту в Сирії і, хоч і трохи ослаблих, але все-таки наявних проблем в американо-китайській торгівлі.

Росія, хоч і продовжила падіння – індекс RTS знизився на 0.59%, а рубль впав до позначки 63.29 за долар, але ситуація поступово заспокоюється. Та й зростаюча нафта повинна допомогти стабілізації фінансових російських ринків, хоча б, до введення наступного пакета санкцій.

Чого чекати сьогодні?

По-перше, продовження "допиту" Цукерберга, що матиме значення для всього ринку, але насамперед, для технологічних компаній.

Ну, а найголовніше – макроекономічні дані і, перш за все, дані про споживчу інфляцію (СPI), за березень, які можуть безпосередньо вплинути на подальші дії ФРС щодо підвищення ставки.

На думку аналітиків, в порівнянні з лютим CPI не виросте, взагалі. У річному вимірі, з березня до березня, очікується, що споживча інфляція складе 2.4%. У попередньому періоді цей показник дорівнював 2.2%. Зростання Сore Inflation (без їжі й енергії) очікується на рівні 0.2%, в порівнянні з лютим, і 2.1%, в річному вимірі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Що стосується геополітики, то після доброчинних промов китайського лідера, що пом'якшили одну проблему, на перший план виходить ситуація в Сирії, можливі дії американців і потенційна "симетрична" відповідь Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X